Diskuze

Pořád chci stát na bedně, má jasno biker Kulhavý. I když už vyhrál vše

Že už vyhrál, co se na horském kole vyhrát dá? A že by se toto vědomí mohlo změnit v tíživé břemeno na cestě za dalšími úspěchy? Takové otázky Jaroslav Kulhavý neřeší. "Člověk si vždycky najde něco, co ho žene dopředu. Teď to budu chtít zopakovat, a za dva roky je olympiáda," říká devětadvacetiletý biker, čerstvý mistr světa v maratonu.

Nějak nechápu, jak do Jardy všichni hustí "teď jsi vyhrál všechno, máš další motivaci?" Ve všech sportech platí, že zvítězit v MS je těžké a ještě těžší je vítězství obhájit. Každý o obhajobu stojí a od každého se očekává. Mistrem byl v 2011, v 2012 vyhrál olympiádu - je co obhajovat! Všichni šampioni dokazovali svou velikost obhajobou, tzn bojovat a zvítězit ve chvílích kdy to po vás všichni očekávají a kdy je enormní tlak hlavně na psychiku. Proto je uznávaný Absalon, několikánásobný vítěz MS. Chtěl bych vidět jak by se všichni tvářili, kdyby třeba Martina Sáblíková řekla: všechno jsem vyhrála, nemám motivaci  cokoli na bruslích dokazovat.

0 0
možnosti

M28a59r59e13k 64O10p

2. 7. 2014 8:40

Trať byla technická a hodně hrbolatá, takže jsem zvolil celoodpružené kolo. A udělal jsem dobře, jiní to štěstí neměli.

Tak Kulhec snad jezdí Epica pořád. Na HT jsem jej tedy nikde neviděl, dokonce snad i Oderskou mlýnici jel loni na Epicu