Kristýna Zemanová

Kristýna Zemanová | foto: Michal Sváček, MAFRA

Zemanová vyhrála i třetí závod poháru cyklokrosařů, Boroš uspěl podruhé

• 1
Kristýna Zemanová nenašla přemožitelku ani ve třetím závodu cyklokrosového Toi Toi Cupu. V Jičíně dnes navázala na předchozí triumfy z Kolína a Mladé Boleslavi a vede s přehledem průběžné hodnocení. Mezi muži zopakoval výhru z minulého závodu Michal Boroš, který absolvoval teprve druhý start v seriálu v sezoně.

Mistryně republiky a bronzová medailistka z MS v kategorii do 23 let Zemanová porazila stejně jako před týdnem jinou závodnici mladoboleslavského týmu Brilon Racing Kateřinu Hladíkovou. V Jičíně vyhrála s náskokem 1:24 minuty.

Šestinásobný republikový šampion Boroš zvítězil o deset sekund před táborským Matyášem Fialou, jenž se díky druhému stříbru za sebou ujal vedení v celkovém hodnocení. Přeskočil Borošova kolegu z týmu Elkov Kasper Adama Ťoupalíka, který dnes dojel čtvrtý.

Závod českého poháru Toi Toi Cupu v cyklokrosu

Jičín

Muži: 1. Boroš (Elkov Kasper) 57:52, 2. Fiala (ČEZ Tábor) -10, 3. Konwa (Pol.) -11, 4. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) -1:07, 5. Ježek (Brilon Racing) -1:33, 6. Říman (DK Bikeshop) -1:35.
Průběžné pořadí (po 3 ze 7 závodů): 1. Fiala 220, 2. A. Ťoupalík 208, 3. Boroš 200.

Ženy: 1. Zemanová 43:34, 2. Hladíková (obě Brilon Racing) -1:24, 3. Havlíková (Lawi) -1:25, 4. Vaníčková (Brilon Racing) -1:36, 5. Chladoňová (SR) -1:37, 6. Douděrová (Jaroslav Kulhavý Cycling) -1:43.
Průběžné pořadí (po 3 ze 7 závodů): 1. Zemanová 300, 2. Hladíková 212, 3. Tvarůžková (Expres CZ-Tufo Kolín) 156.