Primož Roglič

Primož Roglič | foto: Profimedia.cz

Roglič vyhrál předposlední etapu závodu Paříž-Nice je blízko triumfu

• 3
Dvojnásobný vítěz Vuelty Primož Roglič vyhrál na závodě Paříž-Nice druhou etapu za sebou a třetí celkově a má blízko k celkovému triumfu. Před závěrečným dnem má slovinský cyklista v průběžném pořadí náskok 52 sekund před loňským vítězem Maximilianem Schachmannem z Německa.

Jednatřicetiletý Roglič se v závěru krátké vrchařské 7. etapy přehnal kolem Švýcara Gina Mädera jedoucího v úniku a v posledních metrech ho připravil o životní úspěch. Třetí skončil po 119,5 km Schachmann.

„Objevila se příležitost, tak jsem po ní šel. Dnes to bylo těžké hned od začátku. Na konci to bylo hodně těsné, ale naštěstí jsem zvládl dostat se před cílem na první místo,“ uvedl Roglič.

Lídr týmu Jumbo-Visma startuje na Paříž-Nice poprvé. Tři etapy v jednom ročníku „Závodu za sluncem“ vyhrál naposledy v roce 2006 Belgičan Tom Boonen.

Závod navzdory svému názvu neskončí v neděli v Nice. Vzhledem k uzávěře města na Azurovém pobřeží kvůli koronavirové pandemii bude dojezd po 92,5 km ve městě Levens, jež leží 40 km na sever od Nice.

Cyklistický závod Paříž-Nice (WorldTour)

7. etapa (119,2 km)

1. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 3:09:18, 2. Mäder (Švýc./Bahrain Victorious) -2, 3. Schachmann (Něm./Bora-hansgrohe) -5, 4. Hamilton (Austr./BikeExchange) -8, 5. Vlasov (Rus./Astana-Premier Tech), 6. Benoot (Belg./DSM) oba -10.
Průběžné pořadí: 1. Roglič 26:32:01, 2. Schachmann -52, 3. Vlasov -1:11, 4. I. Izagirre (Šp./Astana-Premier Tech) -1:15, 5. Benoot, 6. Hamilton oba -1:34.