Matthew Beers ve čtvrté etapě Cape Epic.

Matthew Beers ve čtvrté etapě Cape Epic. | foto: Reuters

Bikeři Beers a Grotts si upevnili vedení v Cape Epic před poslední etapou

• 0
Bikeři Matthew Beers a Howard Grotts vyhráli dnešní šestou etapu závodu dvojic na horských kolech Cape Epic a před nedělní závěrečnou částí si pojistili vedení v průběžném pořadí. Nejlepší z českých zástupců v Jihoafrické republice Martin Stošek a Petr Vakoč dojeli na 19. příčce, v celkovém hodnocení si ale o místo polepšili a jsou opět osmí.

Domácí favorit Beers s americkým kolegou Grottsem vyhráli 87 km dlouhou etapu s převýšením 2300 metrů s náskokem 41 sekund před italskou dvojicí Fabian Rabensteiner, Samuele Porro.

Dvojnásobný vítěz Cape Epic Švýcar Nino Schurter dnes po pádu dojel s Dánem Sebastianem Finim devátý se ztrátou přes šest minut a jejich manko na druhém místě průběžného pořadí narostlo na téměř devět a půl minuty.

Vicemistr světa v maratonu Stošek s bývalým elitním silničářem Vakočem ztrácejí už přes hodinu. Druhý zbývající český pár Lubomír Petruš, Karel Hník je na 17. místě.