Nejlépe sprintovaly Rusky

Osrblie - Biatlonistky Ruska ovládly čtvrteční sprint. Závod Světového poháru ve slovenském Osrblie skončil vítězstvím Galiny Kuklevové. Ta si prvenství zajistila se šestnáctivteřinovým náskokem před svou krajankou Achatovovou. Za ruskou dvojicí brala bronz Němka Dislová. Český biatlon nejlépe prezentovala Kateřina Holubcová 21. místem, body brala i Magda Rezlerová.

Kuklevová sice nebyla bezchybná ve střelbě, ale zásluhou vynikajícího běhu dokázala i s jedním trestným kolem zaběhnout rychlejší čas než její krajanka. Naopak Dislová se špatným výkonem na střelnici připravila o lepší umístění. Němka totiž musela trestný okruh oběhnout dokonce dvakrát a díky tomu o půl sekundy zaostala za druhou Achatovovou.

Nejlepší z českých závodnic byla Kateřina Holubcová, která musela absolvovat jedno trestné kolo a s více než minutovým odstupem skončila jedenadvacátá. Do třicítky se dokázala vejít ještě Magda Rezlerová, která obsadila 28. příčku a získala první letošní body do celkového hodnocení Světového poháru. Ty naopak o šest vteřin utekly Zdeňce Vejnarové, jež doběhla třiatřicátá.

Výsledky - sprint (7,5 km):
1. Kuklevová 22:57,1 min. (1 trestný okruh), 2. Achatovová (obě Rus.) -15,9 (0), 3. Dislová (Něm.) -16,4 (2), 4. Dafovská (Bul.) -23,0 (2), 5. Becaertová (Fr.) -23,1 (1), 6. Glagowová (Něm.) -23,6 (0), 7. Bogaliová (Rus.) -26,3 (1), 8. Baillyová
(Fr.) -31,6 (3), 9. Tjörhomová -34,0 (1), 10. Andreassenová (obě Nor.) -37,1 (1), ...21. Holubcová -1:11,7 (1), 28. Rezlerová -1:39,7 (2), 33. Vejnarová -1:51,3 (1), 44. Česneková -2:09,5 (1), 72. Faltusová (všechny ČR) -3:32,4 (3).
Pořadí SP po pěti závodech: 1. Becaertová (Fr.) 187, 2. Beerová (Něm.) 183, 3. Dafovská (Bul.) 169, 4. Pylevová 163, 5. Zajcevová 132, 6. Achatovová (všechny Rus.) 129, ...21. Holubcová 66, 39. Česneková 7, 43. Rezlerová (všechny ČR) 3.

Galina Kuklevová si jede pro vítězství ve sprintu v slovenském Osrblie

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)