Bergerová vyhrála biatlonový sprint

• 1
Oberhof (Německo) - Norská biatlonistka Tora Bergerová vyhrála dnešní sprint na 7,5 km v rámci Světového poháru v německém Oberhofu. Šestadvacetiletá závodnice dosáhla v hustém sněžení a nárazovém větru na výhru i proto, že jako jedna z pěti biatlonistek nechybovala ani na jedné střelecké položce.

Bergerová získala druhé vítězství v SP v kariéře s náskokem 5,7 sekundy před Ruskou Světlanou Slepcovovou. Navzdory čtyřem trestným okruhům skončila se ztrátou pouhých 10,7 sekundy trojnásobná mistryně světa Magdalena Neunerová, jíž domácí prostředí vybičovalo k mimořádnému běžeckému výkonu.

Průběžné vedení v SP si udržela jiná německá biatlonistka Martina Glagowová, jež dnes dojela až na 24. místě.

V poli poražených zůstaly také české reprezentantky. Zdenka Vejnarová obsadila se čtyřmi chybami 46. místo, Zuzana Tryznová byla po šesti minelách až čtyřiasedmdesátá.

Výsledky - ženy, sprint 7,5 km: 1. Bergerová (Nor.) 23:58,2 (0 tr. okruhů), 2. Slepcovová (Rus.) -5,5 (2), 3. Neunerová (Něm.) -10,7 (4), 4. Vita Semerenková (Ukr.) -18,8 (0), 5. Wilhelmová (Něm.) -23,1 (2), 6. Ponzaová (It.) -23,6 (0), 7. Valj Semerenková (Ukr.) -32,5 (0), 8. Mäkäräinenová (Fin.) -38,6 (2), 9. Olofssonová (Švéd.) -41,9 (2), 10. Chrustalevová (Kaz.) -55,8 (1), ...46. Vejnarová -2:42,7 (4), 74. Tryznová (obě ČR) -4:43,7 (6).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 26 závodů): 1. Glagowová (Něm.) 281 b., 2. Baillyová (Fr.) 273, 3. Wilhelmová 248, 4. Jurjevová (Rus.) 229, 5. Neunerová 227, 6. Olofssonová 216, ...26. Vejnarová 63, 38. Rezlerová (ČR) 31.

Norka Tora Bergerová vyhrála sprint na 7,5 km v rámci Světového poháru v německém Oberhofu.

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)