Boston - Atlanta, Rajon Rondo z Bostonu (vlevo),  Joe Johnson z Atlanty.

Boston - Atlanta, Rajon Rondo z Bostonu (vlevo), Joe Johnson z Atlanty. - Rajon Rondo z Bostonu (vlevo) padá po faulu Joe Johnsona z Atlanty. | foto: Reuters

Velká vítězná série Bostonu pokračuje

• 22
Basketbalisté Boston Celtics prodloužili svou velkou vítěznou šňůru už na 15 zápasů v řadě, když dokázali díky skvělému výkonu rozehrávače Rajona Ronda v koncovce udolat Utah Jazz 100:91.
Boston (23/2) - Utah (15/11) - 100:91
(28:16, 15:27, 26:22, 31:26)

Už ne "Velké trio", ale "Fantastická čtyřka", tak se začíná přezdívat základní ose týmu obhájců titulu z Bostonu. K hlavním hvězdám Garnettovi, Pierceovi a Allenovi totiž média čím dál častěji přidávají i mladého rozehrávače Rajona Rondo a ten se včera blýskl dalším skvělým výkonem.

Rondo nastřílel svůj osobní rekord 25 bodů, z toho 12 v posledních 5 minutách a 20 sekundách hry. Navíc přidal i 9 doskoků, 8 asistencí a 3 získané míče. Kevin Garnett zaznamenal 19 bodů a 10 doskoků, pivot Kendrick Perkins přidal 15 bodů a 14 doskoků.

Paul Pierce zaznamenal také 15 bodů, ale krátce před koncem si v boji o doskok zranil koleno. Podle vlastních slov by ale zranění nemělo být příliš vážné. Domácí hráli bez náhradníka Eddieho House, který odcestoval z rodinných důvodů.

Hostům naopak znovu chyběl zraněný Carlos Boozer, ale skvělým výkonem se blýskl stále se zlepšující Paul Millsap, který zaznamenal 32 bodů (osobní rekord) a k tomu 10 doskoků. Deron Williams nastřílel 15 bodů a jeho trojka 3 a půl minuty před koncem znamenala snížení na 85:89.

Rondo a Perkins však v pravou chvíli dokázali odpovědět a domácí rozehrávač 43 sekund před koncem definitivně rozhodl, když zvyšoval na 97:89.

Atlanta (15/9) - Charlotte (7/18) - 83:79
(23:27, 19:21, 26:20, 15:11)

Joe Johnson nastřílel 18 ze svých 28 bodů ve druhé půli a Hawks vyhráli třetí zápas za sebou, i když měli s Bobcats plné ruce práce. Al Horford zaznamenal 12 bodů a 14 doskoků a Atlanta vylepšila svou domácí bilanci na 9/1.

Za hosty nastřílel své letošní maximum 25 bodů Boris Diaw, který nedávno přestoupil z Phoenixu, Raymond Felton přidal 15 bodů.

Toronto (10/14) - New Jersey (12/11) - 87:94
(28:20, 18:26, 24:17, 17:31)

Vince Carter zaznamenal proti svému bývalému týmu 20 bodů a 10 doskoků, Ryan Andreson nastřílel 21 bodů a Nets přerušili sérii 3 porážek za sebou, když naopak prohloubili trápení Raptors.

Devin Harris nastřílel také 20 bodů, z toho 16 v poslední čtvrtině. Carter nastřílel své letošní maximum 39 bodů během výhry v Torontu v prodloužení 21.listopadu, ale naopak zaznamenal jen 3 body se střelbou 0/13 z pole, když minulý pátek Raptors porazili New Jersey na jeho palubovce 101:79.

Chris Bosh a Jason Kapono nastříleli za domácí 17 bodů, Jose Calderon přidal 15 bodů a Jermaine O´Neal 12. Toronto prohrálo 7 z posledních 9 zápasů.

Washington (4/18) - Indiana (8/16) - 98:118
(27:33, 21:29, 35:25, 15:31)

Danny Granger nastřílel 27 bodů, Marquis Daniels 20 a Pacers přerušili svou černou sérii 6 porážek v řadě. Rozehrávači T.J.Ford a Jarrett Jack nastříleli po 16 bodech a Pacers vyhráli teprve druhý z posledních 10 zápasů.

Za domácí zaznamenal Antawn Jamison 26 bodů a 15 doskoků (14.double-double v sezóně), Caron Butler nastřílel také 26 bodů, ale nejhorší tým Východní konference držel krok jen tři čtvrtiny a poslední prohrál 15:31. Wizards prohráli 6 z posledních 7 zápasů.

Golden State (7/18) - Orlando (19/6) - 98:109
(20:21, 20:25, 27:31, 31:32)

Jameer Nelson nastřílel 23 ze svých 32 bodů ve druhé půli a Magic získali svou čtvrtou výhru venku z posledních pěti zápasů, přestože hráli znovu bez zraněného Dwighta Howarda.

Marcin Gortat, který místo Howarda nastoupil v základní pětce, zaznamenal svůj druhý double-double v kariéře (16 bodů a 13 doskoků) a Magic vylepšili svou bilanci už na 19/6, což je jejich nejlepší start do sezóny od roku 1994, kdy s Shaquillem O´Nealem v sestavě zahájili rok bilancí 20/5.

Rashard Lewis nastřílel 21 bodů, Courtney Lee 16. Za domácí zaznamenal Andris Biedrinš 23 bodů, ale 12.porážce svého týmu z posledních 14 zápasů nezabránil. Marco Belinelli nastřílel 19 bodů a Jamal Crawford 16.

Dallas (13/10) - Denver (17/7) - 88:98
(15:27, 28:29, 28:19, 17:23)

Náhradník J.R.Smith nastřílel 25 bodů, Carmelo Anthony přidal 23 bodů a Denver prodloužil svou vítěznou šňůru na 4 zápasy v řadě. Chauncey Billups zaznamenal 15 bodů a 8 asistencí a Nuggets mají od jeho příchodu na začátku listopadu bilanci 16/4.

Dirk Nowitzki zaznamenal za domácí 27 bodů a 10 doskoků, Jason Terry přidal 19 bodů, ale Mavs prohráli teprve potřetí z posledních 14 zápasů.

Domácím nepomohl návrat Joshe Howarda, který vynechal 11 zápasů kvůli zranění levého kotníku. Howard nastoupil jako náhradník, odehrál 14 minut a nastřílel 7 bodů.

Phoenix (15/10) - New York (11/13) - 111:103
(32:21, 30:30, 29:30, 20:22)

Steve Nash nastřílel 21 bodů včetně rozhodující trojky 28 sekund před koncem a Suns pokazili kouči New Yorku Mikeu D´Antonimu jeho návrat do Phoenixu, kde působil poslední 4 sezóny.

Shaquille O´Neal nastřílel 23 bodů (trestné hody 11/18) a doskočil 12 míčů, Amare Stoudemire přidal 21 bodů a 14 doskoků a Suns nastříleli počtvrté za sebou před 110 bodů.

Za hosty nastřílel Nate Robinson 27 bodů, z toho 17 ve druhé půli, Al Harrington přidal 24 bodů, ale hostům se vůbec nedařily trojky, ačkoli "pálili" jednu za druhou. Jejich konečná bilance byla 5/37 (13,5%) a celkem 37 pokusů je vyrovnaným rekordem klubu.

Sacramento (7/18) - Minnesota (4/20) - 118:103
(20:26, 33:24, 33:17, 32:36)

Francisco Garcia nastřílel 21 bodů, John Salmons 17 a Kings vyhráli svůj první zápas pod vedením dočasného kouče Kennyho Natta. Brad Miller zaznamenal 14 bodů a 10 doskoků a Kings vyhráli bez zraněného Kevina Martina teprve druhý z posledních 12 zápasů.

Za trápící se hosty nastřílel Al Jefferson 22 bodů, ale všechny v prvním poločase. Timberwolves prohráli pod vedením kouče Kevina McHalea 5 zápasů za sebou, celkově už mají na kontě šňůru 10 porážek v řadě.

Miami (12/12) - Milwaukee (11/15) - 83:98
(18:27, 18:29, 29:21, 18:21)

Michael Redd nastřílel 16 ze svých 21 bodů už v první čtvrtině a Bucks získali v první půli klíčový dvacetibodový náskok, který v závěru uhájili.

Andrew Bogut zaznamenal 20 bodů a 11 doskoků, Charlie Villanueva přidal také 20 bodů a Bucks vyhráli první zápas venku od 22.listopadu, kdy přehráli Charlotte Bobcats.

Nováček Mario Chalmers zaznamenal za domácí 20 bodů, 8 asistencí a 7 doskoků, Dwyane Wade ale zůstal jen na 15 bodech. Miami prohrálo třetí zápas za sebou.