České basketbalistky oplatily Turecku porážku - ilustrační foto.

České basketbalistky oplatily Turecku porážku - ilustrační foto. | foto: Dan Materna, MAFRA

Turkyně ve druhém duelu nestačily, českým basketbalistkám odplata vyšla

• 0
Českým basketbalistkám se povedla odveta za úterní porážku s Tureckem. Ve druhém přípravném utkání v Istanbulu podlehl domácí výběr svěřenkyním trenéra Veverky 81:103. Český tým byl lepší ve všech čtvrtinách, závěrečnou část vyhrál díky lepší fyzické kondici 32:17.

Oproti úternímu prvnímu zápasu české basketbalistky podaly mnohem soustředěnější výkon. "Hráli jsme tvrději, těžili jsme z rychlého protiútoku i přesné střelby," popisoval kouč Milan Veverka, kterému chyběla kvůli bolestem zad Elhotová.

Silnou zbraní českých basketbalistek v duelu, který se po dohodě obou trenérů hrál na 4x12 minut, byla i střelba z tříbodového území, odkud zaznamenaly devět úspěšných pokusů. Navíc měl český tým devadesátiprocentní úspěšnost trestných hodů a soupeřky přehrál také v doskakování, když získal pod košem o 15 míčů více.

Po čtvrtečním návratu domů se české basketbalistky sejdou v neděli odpoledne v Brně, kde je v pondělí a v úterý čekají dva přípravné zápasy s Austrálií.

Turecko - Česko 81:103 (27:30, 42:47, 64:71)