Orlando - Cleveland: Howard v souboji s Ilgauskasem a Jamesem - Howard v souboji s Ilgauskasem a Jamesem. | foto: Reuters

Třetí zápas finále Východu vyhrálo Orlando

• 32
Dwight Howard zaznamenal navzdory problémům s fauly 24 bodů a 9 doskoků a dovedl Orlando Magic k výhře 99:89 nad Clevelandem. Magic se ujali vedení v sérii finále Východní konference 2:1 na zápasy, hostům nestačilo 41 bodů LeBrona Jamese.
Finále Východní konference:

Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 99:89 (stav série 2:1)
(24:17, 18:24, 26:22, 31:26)

Domácí pivot Dwight Howard nastřílel 24 bodů, z toho 14 z čáry trestného hodu, a Orlando Magic nijak nepoznamenala koncovka druhého zápasu série, v níž inkasovali rozhodující trojku od LeBrona Jamese v poslední sekundě.

James tentokrát nastřílel 41 bodů, ale vůbec se nemohl trefit z dálky, proměnil celkem jen 11 z 26 střel z pole a v poslední čtvrtinu minul pět trestných hodů.

James navíc opět neměl příliš velkou podporu od spoluhráčů a nasazená jednička Východní konference tak prohrává v sérii 1:2 na zápasy.

Hosté měli úspěšnost střelby z pole jen 37% a trefili pouze 5 z 26 trojek, ale přesto se drželi na dostřel až do posledních okamžiků - v nich ale notoricky špatný šestkař Howard udržel nervy na uzdě a zhruba od 7.do 10.minuty poslední čtvrtiny proměnil 8 z 10 pokusů.

Celkem 5 hráčů vyváženějšího domácího týmu nastřílelo 13 bodů a více, za hosty trefili Mo Williams (kterému lékaři před poločasem museli sešít obočí čtyřmi stehy), Delonte West a Zydrunas Ilgauskas dohromady jen 13 z 37 střel.

Utkání bylo hodně tvrdé a nepřesní rozhodčí odpískali celkem 58 faulů, navíc přidali i dvě technické chyby a domácího Anthonyho Johnson za loket ve Williamsově obličeji dokonce vyloučili.

Na rozdíl od prvních dvou zápasů série v Clevelandu tentokrát Magic výborně začali a rychle si vybudovali dvouciferný náskok. Ten Cleveland dokázal postupně smazat a ve druhé půli šel dokonce do pětibodového vedení - zavěr ale patřil domácím, kteří stříleli celkem 51 trestných hodů. Jen ve čtvrté čtvrtině Magic proměnili 19 z 23 pokusů.

Čtvrté utkání série se hraje v úterý opět v Orlandu.