Souboj hvězd vyzněl pro McGradyho

• 2
New York - V rámci utkání Orlando - Minnesota byl k vidění souboj dvou velkých kandidátů na letošní cenu MVP sezony, Tracyho McGradyho a Kevina Garnetta. Zatímco hostujícímu Garnettovi patřila první půle a celkem nasbíral 26 bodů a 14 doskoků, domácí ostrostřelec zářil ve druhém poločase, kdy nastřílel 17 bodů (celkem 30 bodů a 10 asistencí) a dovedl svůj tým k poměrně překvapivé výhře 110:107, která Orlando posunula už na šesté místo Východní konference. V dalších utkáních vítězili favorité - San Antonio porazilo Houston 98:85 a Sacramento Clippers 93:83.

Orlando - Minnesota 110:107
McGrady nastřílel 7 ze svých 30 bodů bodů v posledních 4 minutách a díky tomu nejen předčil Kevina Garnetta v souboji hvězd, ale především dovedl své Magic k další výhře. Ačkoli právě Garnett "naháněl" domácího ostrostřelce v obraně, McGrady dokázal už podvanácté za sebou nastřílet nejméně 30 bodů. Orlando vyhrálo 6 z posledních 7 zápasů a s bilancí 39/34 už je šesté v tabulce Východní konference. Garnett dosáhl už 20. double-double z posledních 21 utkání (26 bodů a 14 doskoků), ale v druhé půli zaznamenal "jen" 9 bodů a v klíčové chvíli minutu před koncem si udělal útočný faul (prorážení) na domácícho Armstronga. Domácí prohrávali až o 11 bodů a ještě v poslední čtvrtině, ale díky McGradymu a výborné úspěšnosti střelby celého týmu (přes 53%) náskok hostů dotáhli a 25 sekund před koncem šli po šestkách své superhvězdy (a šňůře 9:0) do vedení 106:104 - bylo to jejich vůbec první vedení od stavu 7:6 na začátku zápasu. Garnett byl pak faulován, ale proměnil jen 1 šestku (106:105) a domácí Darrell Armstrong jistil výhru čtyřmi trestnými hody. Hosté prohráli poprvé po sérii 4 výher v řadě a Garnett selhání v závěru (jen 1 trefa z posledních 6 střel) připisoval únavě. Dobrou zprávou pro hosty je, že by se v nejbližší době měl vrátit na palubovku zraněný pivot Rašo Nestěrovič.
Střelci: McGrady 30b. a 10as., Garrity 18, D.Armstrong 16, Vaughn 12, Giriček 11 - Garnett 26b. a 14d., Szczerbiak 22, Hudson 16, J.Smith 13

San Antonio - Houston 98:85
San Antonio potvrdilo výbornou formu a bez větších problémů vyhrálo - kromě opět vynikajícího Tima Duncana (25 bodů, 14 doskoků a 8 asistencí!) k tomu výrazně přispěl Stephen Jackson, který nastřílel 27 bodů, včetně 5 trojek z 8 pokusů. Právě Jackson nastřílel 11 bodů ve třetí čtvrtině a Spurs díky němu zvýšili jedenáctibodové vedení z první půle až na dvacetibodový rozdíl. Hosté se ještě v poslední čtvrtině pokusili o zázrak a snížili na rozdíl 11 bodů, ale poslední Jacksonova trojka 5 minut před koncem je definitivně poslala do kolen. Klíčem k výhře byla výborná obrana na největší hostující hvězdy - Steve Francis nastřílel jen 8 bodů (střelba 4/12), Yao Ming dokonce jen 2 body (střelba 1/9), když odehrál pouhých 16 minut. Zatímco Tim Duncan za první půli zaznamenal 15 bodů (střelba 7/9), celá trojice nejlepších střelců Houstonu (Francis, Yao a Mobley) nastřílela dohromady pouhých 9 bodů (střelba 4/18!). Spurs vylepšili svou bilanci na 51/20 a od nového roku mají famózní bilanci 32/7! Houston (37/35) klesl v tabulce Západní konference na deváté místo za Phoenix (37/34).
Střelci: S.Jackson 27, Duncan 25b., 14d. a 8as., T.Parker 12 - Mobley 21, Taylor 15, Norris 11

Sacramento - L.A.Clippers 93:83
Domácí favorit vyhrál celkem snadno už pátý zápas v řadě - hlavní oporou byl Chris Webber, který za tři čtvrtiny nastřádal 23 bodů, 8 doskoků a 4 asistence a pak už odpočíval na lavičce. Oslabení Clippers (Brand, Olowokandi, Richardson) neměli v Sacramentu vůbec šanci, ani jednou nevedli a v průběhu prohrávali až o 30 bodů. Opticky přijatelný výsledek jim zajistila až poslední čtvrtina (18:36), kdy využili vystřídání domácích hvězd - ze základní pětky jediný Corey Maggette nastřílel dvouciferný počet bodů, ale slušný výkon (především v závěru) předvedli nováčci Chris Wilcox (16 bodů, střelba 6/8) a Melvin Ely (12 bodů a 12 doskoků). Hosté, kteří prohráli v Sacramentu už 10 zápas za sebou, měli úspěšnost střelby jen 35%, a to ji ještě hodně vylepšili za rozhodnutého stavu v poslední čtvrtině. Sacaramento (bilance 51/21) kráčí k titulu v Pacifické divizi, o který by ho mohl připravit už jen zázrak.
Střelci: Webber 23, Stojakovič 16, B.Jackson 13, Bibby 10, (Divac 13d.) - Wilcox 16, Maggette 14, Ely 12b. a 12d., Jarič 10