Sacramento jede dál, Dallas se znovu našel

New York - V úterý měla NBA na programu jen 3 zápasy, ale všechny stály za to. Sacramento porazilo po vynikajícím individuálním výkonu Chrise Webbera (36 bodů, 15 doskoků a 8 asistencí) loňského finalistu z New Jersey 109:102, Dallas znovu našel v domácím prostředí ztracenou formu a "vyprovodil" Houston 107:86, když "Velká trojka" Nowitzki, Nash a Finley nastřílela dohromady 65 bodů, a konečně Orlando i bez Hilla a Millera dokázalo vyhrát v Clevelandu 103:94 a k vidění byly také výborné individuální výkony - nejlepší střelec soutěže Tracy McGrady zaznamenal 35 bodů a 11 doskoků, domácí pivot Zydrunas Ilgauskas dokonce 35 bodů a 12 doskoků.
Sacramento - New Jersey 109:102
Kings znovu dokázali, že jsou zřejmě největším současným favoritem na titul - letos dokázali překonat černou sérii zranění s druhou nejlepší bilancí v NBA a v posledních dnech jasně vyhráli všechna prestižní utkání s ostatními špičkovými týmy ligy. Pro New Jersey nebyl včerejší zápas ani zdaleka takovou "ostudou" jako nedávná šestatřicetibodová prohra doma, ale přestože Sacramento včera vedlo maximálně čtrnáctibodovým rozdíl, hosté tahali za kratší konec v podstatě celý zápas. Jason Kidd nastřílel 8 bodů v řadě na začátku poslední čtvrtiny a když se k němu přidali Richard Jefferson a Kenyon Martin, bylo to jen 89:86 - na víc ale hostům síly nestačily. Domácí Chris Webber podal další vynikající výkon - nasbíral 36 bodů, 15 doskoků, 8 asistencí, 4 získané míče a ztratil jen jediný míč. Jeho spoluhráč Predrag Stojakovič pokračuje ve výborné střelbě (za posledních 7 zápasů je jeho průměr 26,1 bodů na zápas) - skvěle však střílel celý tým domácích. Všichni hráči ze základní pětky nastříleli dvouciferný počet bodů a tým měl celkovou úspěšnost z pole 58,7%!
Střelci: Webber 36b. a 15d., Stojakovič 26, Bibby 13b. a 10as., Divac a Christie 11 - Kidd 27, Jefferson 19, Martin 17b. a 13d., Kittles a A.Williams 15

Dallas - Houston 107:86
Dallas prohrál v minulém týdnu 3 zápasy v řadě na palubovkách soupeřů a tak se na domácí paluboku jistě těšil - včera podal svůj typický výkon a nedal Houstonu žádnou šanci. Utkání se rozhodlo už ve druhé čtvrtině (29:13), velký podíl na tom měl kromě "Velké trojky" i Raef LaFrentz, který skvěle bránil Yao Minga (jen 6 bodů za 22 minut). Za zmínku určitě stojí famózní střelba šestek domácích (27 z 28 - 96%, Nowitzki 10/10), své první 2 body v NBA zaznamenal Antoine Rigaudeau.
Střelci: Nowitzki 26, Nash 20, Finley 19 - Francis 26, Mobley 16 (Cato 10d.)

Cleveland - Orlando 94:103
Na lavičce domácích měl premiéru nový kouč Keith Smart, ale pokazil mu ji nejlepší střelec Tracy McGrady, který dovedl Magic k další výhře i bez zraněných Granta Hilla a Mikea Millera, kteří oba léčí bolavé kotníky. McGrady nastřílel 35 bodů a přidal 11 doskoků a 6 asistencí  - do zápasu vstoupil jako uragán, když za prvních 5 minut nastřílel 15 bodů! Hosté si v dalším průběhu vypracovali až čtyřiadvacetbodový náskok, který domácí až v poslední čtvrtině snižovali na opticky přijatelnější výsledek. McGrady překonal svůj střelecký průměr (30 bodů na zápas) ještě před polovinou třetí čtvrtiny. Za domácí se blýskl výborný výkonem litevský pivot Zydrunas Ilgauskas, který si dokonce vylepšil osobní rekord v NBA a nakonec nastřílel stejně jako McGrady 35 bodů.
Střelci: Ilgauskas 35b. a 12d., Wagner 14, R.Davis 11, J.Jones 10 - McGrady 35b. a 11d., Garrity 20, Sasser 14, Vaughn 10b. a 11as., D.Armstrong 10