Houston - Portland: Brandon Roy při střelbě

Houston - Portland: Brandon Roy při střelbě - Brandona Roye z Portlandu brání při střelbě Trevor Ariza z Houstonu. | foto: AP

Portland otočil zápas na palubovce Golden State, zářil Brandon Roy

• 10
Portlandský basketbalista Brandon Roy nastřílel 41 bodů a jeho Blazers dokázali na palubovce Golden State Warriors otočit zápas, v němž ještě v poslední čtvrtině prohrávali o 13 bodů.
Golden State (17/47) - Portland (39/28) - 105:110
(28:28, 32:30, 36:25, 9:27)

Brandon Roy nastřílel 41 bodů, Andre Miller přidal 15 bodů a 7 asistencí a Blazers vyhráli klíčový úsek poslední čtvrtiny 17:3. Rudy Fernandez (12 bodů) během něj trefil dvě trojky. Blazers prohráli v Oracle Arenas předchozích 9 zápasů v řadě, přerušení této série jim v současném boji o postup do play-off přijde jistě vhod.

Corey Maggette nastřílel za domácí 24 bodů, uzdravený Monta Ellis přidal 17 bodů, ale Warriors prohráli svůj šestý zápas v řadě. Blazers naopak vyhráli popáté z posledních 6 utkání a posunuli se poprvé v sezóně už na 11 zápasů nad 50%.

Portland prohrával po bezkrevném výkonu na začátku poslední čtvrtiny 83:96, a to pouze díky vynikajícímu výkonu Roye (38 bodů), jinak mohlo být ještě mnohem hůř. Roy dal za 4.čtvrtinu jen tři body, ale konečně se probudili jeho spoluhráči.

LaMarcus Aldridge nastřílel 6 bodů během šňůry 10:2 na úvodu poslední čtvrtiny, Fernandez pak později dvěma trojkami vyrovnal na 102:102. Aldridge klíčovou tříbodovou akcí minutu a půl před koncem už zvyšoval na 108:102 pro hosty. Blazers povolili domácím za poslední čtvrtinu jen 9 bodů.

Orlando (46/20) - Chicago (31/33) - 111:82
(28:17, 37:16, 14:18, 32:31)

Vince Carter nastřílel 23 bodů a ve velké pohodě hrající domácí nedali oslabenému Chicagu šanci. Matt Barnes nastřílel 14 bodů. náhradník Brandon Bass 13 a Magic vyhráli už sedmý zápas v řadě.

All-Star rozehrávač hostů Derrick Rose si už v první čtvrtině zranil po kolizi s Dwightem Howardem zápěstí a bez něj a bez Joakima Noaha Bulls nedokázali vzdorovat.

Nováček Taj Gibson a Hakim Warrick nastříleli za hosty po 12 bodech, Chicago prohrálo šestý zápas v řadě a na devátém místě Východní konference se mu postup do play-off začíná vzdalovat.

Washington (21/41) - Atlanta (41/23) - 99:105
(22:27, 29:27, 22:25, 26:26)

Jamal Crawford nastřílel 29 bodů a Hawks se dokázali vyhnout třetí porážce v řadě. Joe Johnson a Al Horford nastříleli po 18 bodech a Atlanta vyhráli odložený zápas, který 6.února znemožnila sněhová bouře.

Andray Blatche zaznamenal 30 bodů a 10 doskoků, Wizards musejí odehrát kvůli změně rozpisu tři zápasy během tří dnů, Crawford nastřílel 12 bodů během posledních 4 minut třetí čtvrtiny - proměnil 6 trestných hodů a trefil 2 ze svých celkem čtyř trojek.