Basketbalisté Bostonu se radují v utkání s Torontem.

Basketbalisté Bostonu se radují v utkání s Torontem. | foto: Reuters

Pierce dovedl Boston k sedmé výhře

• 313
Paul Pierce nastřílel 36 bodů a obhájci titulu z Bostonu dokázali ve čtvrté čtvrtině otočit zápas proti Torontu. Celtics vyhráli 94:87 a vylepšili svou letošní bilanci už na 7/1. Své první vítězství venku slaví hráči Portlandu, kteří zvítězili v Orlandu 106:99.
Boston (7/1) - Toronto (4/3) - 94:87
(18:23, 18:25, 23:17, 35:22)

Paul Pierce nastřílel v poslední čtvrtině 22 ze svých 36 bodů a Celtics vydřeli výhru, i když v poločase prohrávali o 12 bodů a ještě po třech čtvrtinách 59:65. Pierce v neděli v Detroitu zaznamenal jen 8 bodů (minimum v sezoně), ale o den později naopak podal svůj dosud nejlepší výkon.

Pierce přidal i 9 doskoků a 4 asistence, Kevin Garnett přidal 21 bodů a 10 doskoků, Ray Allen nastřílel 19 bodů. Hostům nepomohlo 23 bodů a 11 doskoků Jermainea O´Neala, za svými obvyklými výkony ale zaostal Chris Bosh, který zaznamenal jen 9 bodů.

Indiana (3/3) - Oklahoma City (1/6) - 107:99
(24:34. 24:17, 30:27, 29:21)

Rozehrávač T.J.Ford zaznamenal 24 bodů, 10 asistencí a 7 doskoků a Pacers porazili mladý tým Thunder, i když se na výhru nadřeli možná víc, než sami čekali. Domácí zaspali úvod a ještě krátce před koncem bylo vyrovnáno 95:95 - koncovku ale Pacers vyhráli 12:4.

Danny Granger nastřílel 20 bodů, Jeff Foster přidal 15 bodů. Za hosty podal výborný výkon Kevin Durant, který nastřílel 37 bodů, ale čtvrté porážce svého týmu v řadě nakonec nezabránil.

Orlando (4/3) - Portland (4/3) - 99:106
(28:36, 26:19, 19:17, 26:34)

Brandon Roy nastřílel 27 bodů, Steve Blake 20 a Blazers získali cennou výhru na palubovce Magic - svou první výhru venku v sezoně vůbec. Španělský nováček Rudy Fernandez a LaMarcus Aldridge nastříleli po 16 bodech, náhradníci hostů přestříleli lavičku domácích 40:12.

Pro Magic skončila vítězná čtyřzápasová šňůra, nestačilo jim 35 bodů Heda Turkogla ani 29 bodů a 18 doskoků Dwighta Howarda.

Miami (4/3) - New Jersey (2/4 - 99:94
(18:20, 22:20, 21:28, 38:26)

Dwyane Wade nastřílel 19 ze svých 33 bodů v poslední čtvrtině a Heat otočili zápas, v němž ještě závěrečné části hry ztráceli 9 bodů. Miami vyhrálo třetí z posledních 4 zápasů.

Nováček Michael Beasley zaznamenal 19 bodů a 6 doskoků, náhradník Daequan Cook přidal 15 bodů. Za hosty nastřílel Yi Jianlian 24 bodů (5 trojek) a přidal i 10 doskoků. Nets ale bez zraněného rozehrávače Devina Harrise prohráli druhý zápas za sebou.

Phoenix (6/2) - Memphis (3/5) - 107:102
(19:19, 25:25, 38:26, 25:32)

Favorizovaní Suns si po vyrovnaném poločase vybudovali ve třetí čtvrtině dvouciferný náskok, ale nakonec museli o výhru bojovat až do posledních sekund. Houževnatí hosté otočili v závěrečné čtvrtině na 102:100 (minutu a půl před koncem), ale nejlepší střelec domácích Leandro Barbosa (27 bodů) trefil 43 sekund před koncem klíčovou trojku.

Hosté už koš nedali a Steve Nash pojistil vítězství čtyřmi trestnými hody v posledních 18 sekundách. Amare Stoudemire nastřílel 18 bodů, hostům nestačilo 33 bodů nováčka O. J. Maya. Rudy Gay nastřílel 20 bodů, Marc Gasol 15.