Payton nechtěl Lakers

New York - V přímém souboji o sedmé místo v Západní konferenci se včera utkali Sacramento se Seattlem a byl to rozehrávač hostů Gary Payton, který skvělým výkonem odmítl osmé místo a Seattle se tak přece jen vyhne v prvním kole playoff nejvýše nasazenému celku soutěže - Los Angeles Lakers. Na Lakers v prvním kole tedy narazí Sacramento, Seattle čeká vítěz Středozápadní divize Utah Jazz.

Sacramento - Seattle 112:119 po prodl.
Vynikající souboj dvou superhvězd vyzněl díky prodloužení pro hostujícího Paytona, který v něm nastřílel 8 důležitých bodů ze svých celkem 33, k nimž přidal i 11 doskoků a 14 asistencí, což znamená desátý triple-double v kariéře. Triple-double zaznamenal i domácí Chris Webber (23 bodů, 10 doskoků, 13 asistencí), ale na to, aby se Sacramento vyhnulo v prvním kole playoff, to nestačilo. "Lakers jsou rozhodně silnější než Utah," řekl po zápase kouč Sacramenta Adelman, "ale my si věříme i na ně..." Sacramento má totiž s Lakers letos bilanci 1:3, ale všechny výsledky byly velmi těsné. Ve včerejším zápase nastřílel za domácí ještě Jason Williams 23 bodů, Predrag Stojakovič přidal 20, včetně střely z rohu hřiště, kterou v poslední sekundě norrmální hrací doby srovnal skóre na 107:107. Prodloužení však bylo zcela pod taktovkou vynikajícího Paytona, kterému zdatně sekundovali i Baker (23 bodů) a Lewis (22 b, 13d).

Dallas - Lakers 112:100
Dallas může znovu zalitovat černé série, kterou si během Rodmanova působení v týmu definitivně uzavřel cestu playoff. Včera znovu dokázal, že v tabulce patří mnohem výše, když po výborném výkonu Finleyho (25b), Nashe (23) a Ceballose (21) připravil překvapivou porážku i nejlepšímu týmu současné NBA. Domácí zvolili úspěšnou taktiku, když v klíčových okamžicích faulovali O´Neala a ten znovu nedokázal proměňovat trestné hody. Přesto dokázal nastřílet 38 bodů a doskočit 20 míčů, z čáry trestného hodu však trefil jen 8 z 19 pokusů. Střelba z pole se příliš nedařila ani Kobe Bryantovi (7 z 20), který zaznamenal 16 bodů a 14 doskoků, Rice přidal 15 bodů.

Chicago - Philadelphia 89:93
Philadelphia si i bez "léčícího se" Allena Iversona uchovala naději skončit ve Východní konferenci na čtvrtém místě a zajistit si tak výhodu domácího prostředí v úvodní sérii proti Charlotte. Protože ale i Charlotte znovu vyhrálo (už pošesté za sebou), bude mít dnes možnost Philadelphii definitivně předstihnout. Zraněními pronásledovaná Philadelphia včera v Chicagu uhájila hubené vítězství, když málem prohospodařila náskok 21 bodů z třetí čtvrtiny. Eric Snow nastřílel 20 bodů a Toni Kukoč zatížil konto svého bývalého týmu dalšími 18 body. Za domácí byl opět nejlepším hráčem Elton Brand (26 bodů a 10 doskoků).

Denver - Utah 105:104 po prodl.
Životní výkon Raefa LaFrentze (32 bodů, 17 doskoků, 6 bloků) byl hlavním důvod, proč Jazz odjíždějí z Denveru z prázdnou. George McCloud pak rozhodl utkání střelou ze šesti metrů 25 sekund před koncem prodloužení. Hosté šetřili své největší hvězdy (Malone 10 bodů za 17 minut, Stockton 4 body za 14 minut, Hornacek 9 bodů za 14 minut), takže jejich nejlepším střelcem byl Scott Padgett s 13 body.

Phoenix - Houston 98:107
Další triple-double včerejšího dne si na konto připsal Anfernee Hardaway (20 bodů, 10 doskoků, 12 asistencí), ale velkou radost z něj neměl protože hosté touto porážku nejspíš ztratí výhodné čtvrté místo v Západní konferenci. Skvělým výkonem se za domácí blýsklo trio Anderson (35 bodů), Francis (27 bodů) a Mobley (24 bodů), za hosty nastřílel 20 bodů ještě Cliff Robinson. Utkání z lavičky přihlížel i Charles Barkley, který by chtěl nastoupit v dnešním závěrečném utkání sezóny a rozloučit se tak se svou kariérou lepším způsobem než při svém těžkém zranění na podzim ve Philadelphii.