Oslabené Sacramento dál vítězí

New York - Vrcholem nedělního programu v NBA měl být souboj San Antonia se Sacramentem - žádné drama se však nekonalo. Hosté, kteří stále bojují se zdravotními problémy, sehráli další skvělý zápas a svého soupeře přehráli zcela jasně 104:80, když nejlepšími střelci zápasu byli s 23 body Chris Webber a náhradník Jim Jackson. Překvapivě skončil zápas v Memphisu - domácí tým tam přes citelné oslabení dokázal zaskočit favorizovaný Phoenix a vyhrál 102:94. Nadále se trápí Toronto - to prohrálo doma s Portlandem (91:104) a cíl postoupit do playoff začíná mít poměrně vážné trhliny už v první části sezony.
Toronto - Portland 91:104
Zdravotní trápení Toronta pokračuje - do hry už se sice vrátil zraněný Jerome Williams a na palubovce se objevil i Nate Hufman, ale naopak nemohl hrát Antonio Davis (koleno) a to bylo citelné oslabení. Hosté skvěle stříleli (z pole téměř 60%) a především se po dlouhé době dařilo Bonzi Wellsovi, který proměnil 12 z 18 střel a nasbíral 29 bodů. Ještě 4 minuty před koncem třetí čtvrtiny to bylo jen 73:75, ale hosté vyhráli následující úsek hry 4:16 (77:91) a bylo rozhodnuto.
Střelci: V.Carter 25, Peterson 22, A.Williams 17 (J.Williams a Bradley po 10 doskocích) - Wells 29, R.Wallace 20, D.Anderson 18, Pippen 11

Memphis - Phoenix 102:94
Domácí - dosud nejslabší tým NBA vůbec - nastoupili do zápasu oslabení o Jasona Williamse, Shanea Battiera a úplně v pořádku nebyl ani Drew Gooden, ale favorita zaskočili, a přestože ztratili neuvěřitelných 31 míčů!!, nakonec utkání vyhráli. Grizzlies od začátku dobře stříleli a také svého soupeře předčili v doskakování (47:33), čímž nahrazovali ztracené míče. K výbornému výkonu se rozehrál Pau Gasol, překvapením byl rozhodně výkon náhradníka na rozehrávce Brevina Knighta. Phoenixu, který je jinak druhý v Pacifické divizi, se letos na hříštích soupeřů vůbec nedaří - jeho bilance je tam 1/6 a právě teď ho čekají ještě 4 další zápasy "venku".
Střelci: Gasol 21b. a 17d., Wright 17b. a 11d., Person 17, Batiste 14, Knight 9b. a 11as. - Marbury 35, Marion 23, Hardaway 17

San Antonio - Sacramento 80:104
Hosté hrají stále bez Bibbyho, Cleavese, Stojakoviče, Turkogla i Pollarda, ale vítězí dál! - v San Antoniu podali velice soustředěný a disciplinovaný výkon a povedla se jim nevídaná věc, když za celý zápas ztratili jen 3 míče!!!, zatímco domácí Spurs 20! Výborný výkon podal Chris Webber, ale také překvapivě veterán Jim Jackson - oba nastříleli 23 bodů. Hosté měli úspěšnost střelby téměř 53%, domácí jen 43%.
Střelci: Duncan 16b. a 13d., S.Jackson a Willis 14, M.Rose 10 - Webber 23b. a 13d., J.Jackson 23, B.Jackson 18, Christie a Divac 16

L.A.Lakers - Utah 110:101
Lakers určitě psychicka pomohla "senzační" výhra nad Dallasem a zdá se, že Shaquille O´Neal už se také dostává pomalu do své bývalé fromy - navíc mu určitě pomohlo to, že pivot hostů Greg Oestertag (217cm), který ho bránil, velice brzy ztratil nervy a po dvou trechnických chybách byl už ve třetí minutě vyloučen. O´Neala už pak v podstatě neměl kdo bránit a ten toho využil k 16 bodům a 5 doskokům za první čtvrtinu - Lakers si už v první čtvrtině vybudovali šestnáctibodový náskok a vyloučen za protesty byl i kouč hostů Jerry Sloan. Utah se ale nevzdal (konec konců vyhrál 9 z posledních 10 zápasů) a dotáhl na rozdíl 3 bodů (55:52), jenže domácí mají kromě O´Neala ještě Kobe Bryanta a ten velmi rychle opět náskok zvýšil a navíc připravoval výborné pozice pro své spoluhráče (14 asistencí). V týmu hostů se nejvíc dařilo Andreji Kirilenkovi, který si 30 body vylepšil osobní rekord v NBA.
Střelci: S.O´Neal 32b. a 11d., K.Bryant 25b. a 14as., Fisher 13, Fox a Shaw 11 - Kirilenko 30, Harpring 24, Stockton 13b. a 10as., Malone 11