Nový Jičín - Prostějov

Nový Jičín - Prostějov - Momentka ze zápasu Nový Jičín - Prostějov | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

O finálovém soupeři Nymburka rozhodne až poslední zápas

• 52
Basketbalisté Nymburka budou znát finálového soupeře až ve středu. Čtvrtý semifinálový zápas mezi Prostějovem a Novým Jičínem dnes totiž skončil po prodloužení výhrou domácích Hanáků 104:103 a stav série je nerozhodný 2:2. Poslední duel bude hostit Nový Jičín.

Nový Jičín byl blízko k tomu, aby podruhé v sezoně a poprvé v play off dobyl prostějovskou halu. Tři čtvrtiny utkání neustále vedl, ve druhé části až o 14 bodů a většinou dvouciferným rozdílem.

Na přelomu třetí a čtvrté desetiminutovky ale Orli předvedli dvanáctibodovou šňůru a ujali se poprvé v utkání vedení (77:76). Vypracovali si i šestibodový náskok, ale neudrželi jej a prodloužení jim zajistila až Votroubkova trojka na 94:94.

V dramatickém prodloužení téměř neustále vedl Prostějov, ale po koši Walkera poprvé prohrával 102:103. Zápas však v zápětí rozhodl 18 sekund před koncem technický koš po Baderově střele.

"Tradičně jsme špatně vstoupili do utkání, dělali jsme chyby v obraně. hráči ale bojovali a v prodloužení jsme měli větší štěstí," řekl domácí kouč Miroslav Marko. "Ve třetí části jsme chybovali a Prostějov se dostal do hry. Konec jsme zahráli takticky špatně," uvedl novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

Výsledek - semifinále, 4. zápas:

Prostějov - Nový Jičín 104:103 po prodl. (15:25, 45:50, 72:76, 94:94) Nejvíce bodů: Ames 28, Votroubek 20, Savanovič 12, Prášil 11, Bader a Bojič po 10 - Beechum 26, Walker 21, Šarovič 11, Chapman 10. Rozhodčí: Zachara, Vrážel, Vondráček. Trestné hody: 30/20 - 29/21. Fauly: 22:25. Trojky: 14:10. Diváci: 1900. Stav série 2:2.