Jamal Crawford (vpravo) z LA Clippers hledá cestu kolem Wesleyho Matthewse z

Jamal Crawford (vpravo) z LA Clippers hledá cestu kolem Wesleyho Matthewse z Portlandu. | foto: AP

Basketbalisté z Oklahomy uspěli v Chicagu. Crawford se mstil Portlandu

• 13
Basketbalisté Oklahoma City Thunder si po čtvrtečním šlágru NBA vezou z palubovky Chicaga Bulls vítězství 97:91. Jejich kapitán Kevin Durant zaznamenal 24 bodů, šest z nich nastřílel v poslední minutě.

Duel v Chicagu se rozhodoval v samotné koncovce. Za stavu 87:87 zaznamenal oklahomský rozehrávač Russell Westbrook dva ze svých 16 bodů, načež Bulls doplatili na svou zápasovou neřest a ztratili míč. Umožnili tím Durantovi poslat svůj tým do čtyřbodového - a definitivního - vedení.

"Přesně tohle dělá jedinečné hráče. Mohou hrát průměrně a pak v posledních minutách vám vyhrají zápas," děkoval Durantovi jeho trenér Scott Brooks.

Na ztráty přitom hosté (neradi) zvítězili 22:20, mírně slabší byli na doskoku (38:41). zachránila je však 49procentní střelba, Chicago zakončovalo s úspěšností necelých 42 procent.

Durant přidal 24 bodům také tři zisky a tři bloky - a šest ztrát. Westbrook nastřádal kromě 16 bodů rovněž 12 asistencí. Serge Ibaka se blýskl 21 body, devíti doskoky a čtyřmi bloky. Kevin Martin nastřílel 15 a Eric Maynor 10 bodů.

Střelecké tabulce Bulls dominuje Luol Deng s 27 body, veterán Richard Hamilton dodal 20 bodů a osm doskoků, když nastoupil v základní sestavě. Kirk Hinrich přispěl 12 body.

Portland Trail Blazers doma podlehli Los Angeles Clippers 90:103. Kalifornské hosty střelecky táhl bývalý hráč Blazers - Jamal Crawford, který se představil 25 body. Dal tím snad už definitivně zapomenout na neúspěšnou loňskou sezonu.

Clippers měli ve druhém poločase až 24bodový náskok, ten se jim v závěru smrskl na čtyři body (86:82), ale závěr zvládli bravurně a odvezli si dvouciferné vítězství.

Vedle Crawforda se střelecky zaskvěli DeAndre Jordan a Chris Paul, oba s 21 body. Blake Griffin stále bojuje s formou, zaznamenal jen sedm bodů za 25 minut hry.

Domácí celek táhl francouzský reprezentant Nicolás Batum, autor 23 bodů, devíti doskoků a pěti asistencí; rozehrál se však až ve druhé půli. Nováček Damian Lillard přidal proti Paulově obraně 16 bodů, LaMarcus Aldridge nastřílel 14 bodů.

2. Dallas 5 4 1 80
3. Minnesota 4 3 1 75