Podkošový souboj mezi děčínským Tomášem Vyoralem (uprostřed) a ústeckými...

Podkošový souboj mezi děčínským Tomášem Vyoralem (uprostřed) a ústeckými Ladislavem Peckou (vlevo) a Stanislavem Votroubkem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Vyoralova „zoufalá“ střela rozhodla severočeské derby pro Děčín

• 2
Dalekonosná a rozhodně ne stylově čistá střela Tomáše Vyorala v poslední sekundě rozhodla severočeské basketbalové derby pro lídra tabulky a obhájce ligového stříbra z Děčína. Na palubovce Ústí nad Labem vyhráli hosté 86:83 a v 19. zápase sezony NBL vydřeli sedmnáctou výhru.

Děčínu opět chyběl zraněný kapitán Houška, ale na půdě desátého týmu tabulky poločas potvrzoval roli favorita a udržoval si mírný náskok. Ve třetí čtvrtině šla ale Sluneta do vedení (ve 28. minutě 59:53) a v závěru byla od vítězství stejně daleko jako Děčín.

Necelé tři minuty před koncem byl stav vyrovnaný 80:80. Po trojce děčínského Vyorala nejprve vyrovnal rovněž střelou z velké dálky Votroubek, jenže vzápětí ústecký Čarnecký ztratil při útoku míč a hrdina zápasu Vyoral v poslední chvíli rozhodl. Se 24 body byl i nejlepším střelcem televizní dohrávky, kterou v hale sledovalo 1 500 diváků.

Vyoral si na rozhodující koš věřil a o míč si řekl. „Zbývaly snad dvě vteřiny, byla to náhoda. Vyhrát mohl kdokoli,“ řekl České televizi.

Nejlepším střelcem ústeckého týmu byl Votroubek s 22 body včetně šesti trojek. „Dali jsme do toho všechno. Děčín dal spoustu šťastných košů, což vyvrcholilo na konci,“ uvedl Votroubek.