David Šteffel (vlevo) z Ústí útočí na opavský koš přes Jakuba Blažka.

David Šteffel (vlevo) z Ústí útočí na opavský koš přes Jakuba Blažka. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Sérii nezdarů uťali basketbalisté USK. Ústí porazilo Opavu o bod

• 0
Basketbalisté Ústí nad Labem doma v lize vyhráli už podesáté v řadě. Po dramatické koncovce porazili Opavu nejtěsnějším rozdílem 92:91 a v tabulce dotírají na třetí Děčín. USK Praha zvítězil v hale předposledního Jindřichova Hradce 75:63.

V Ústí vedli osm sekund před koncem hosté po Blažkově trojce o bod, jenže poté se situace zcela změnila... Rozhodčí odpískali opavskému Dokoupilovi úmyslný faul. Lewis proměnil oba trestné hody, domácím navíc zůstal míč v držení a těsný náskok už v bouřlivé atmosféře udrželi.

Basketbalisté Jindřichova Hradce i USK šli do vzájemného zápasu po sedmi prohrách v řadě. Z přerušení negativní série se radují Pražané, kteří odolali náporu Lions a v závěru sami udeřili.

"Hned v první půli se nám mnoho věcí podařilo a zaskočili jsme soupeře. V obraně jsme mu umožnili pouze první střelu a naopak se nám dařilo hrát rychleji do koše. V té druhé půli na nás vytvořili větší tlak a přidali kvalitu. Když hrajete naplno a týmově, štěstí se přikloní na vaší stanu a to se dnes stalo při důležitých střelách," těšilo kouče vítězů Kena Scalabroniho.

Mattoni Národní basketbalová liga mužů - 22. kolo

Ústí nad Labem - Opava 92:91 (29:24, 46:42, 68:67)
Nejvíce bodů:
Šteffel 23, Mitchell 22, Steffeck 21, Lewis 11 - Blažek 24, Sokolovský 23, Šiřina 18. Rozhodčí: Vondráček, Galajda, Karásek. Trestné hody: 32/22 - 23/19. Fauly: 20:27. Trojky: 8:10.

Jindřichův Hradec - USK Praha 63:75 (14:17, 26:36, 47:52)
Rolls 18, Novák 9, Laroche, Vošlajer a Fröhde po 8 - Slavík 15, Chán a Mareš po 14, Feštr 13. Rozhodčí: Paulík, Matějek, Nejezchleb. Trestné hody: 22/11 - 18/16. Fauly: 21:22. Trojky: 6:3.