James Feldeine z Hapoelu Jeruzalém se raduje z trefy proti Nymburku.

James Feldeine z Hapoelu Jeruzalém se raduje z trefy proti Nymburku. | foto: FIBA

Ne hvězdný Stoudemire, to Feldeine rozebral české šampiony

• 4
Nymburští basketbalisté prohráli v Lize mistrů na hřišti Hapoelu Jeruzalém 64:88 a po pátém kole zůstávají poslední ve skupině C s jednou výhrou. Izraelský tým je se čtyřmi výhrami první.

Český mistr nezachytil úvod zápasu, hostům v první čtvrtině nastřílel James Feldeine 17 ze svých 35 bodů, kterými vyrovnal sezonní maximum celé soutěže.

„Hapoel má nyní nejlepší tým, který kdy měl. Hezky se na jeho hru kouká a předčil nás ve všech směrech. V intenzitě, agresivitě, pod košem, útoku, obraně, zastavil naše rychlé brejky a musím uznat, že zahrál dobře. My bychom potřebovali zahrát skvěle a to se nestalo,“ přiznal trenér Oren Amiel, pro něhož byl zápas o to prestižnější, že se hrál v jeho rodné zemi proti jeho bývalému zaměstnavateli.

Nymburští chtěli i bez kapitána Pavla Pumprly navázat na půdě favorita na minulou výhru nad Antverpami, ale vedli jen v úvodu 15 sekund. Domácí dominovali zejména díky Feldeineovi, který byl v první čtvrtině nezastavitelný a vystřílel pro svůj tým náskok 14 bodů.

Hosté poté vyrovnali hru, ale nedařilo se jim snížit dvoucifernou ztrátu. Když pak v úvodu druhé půle Hapoel předvedl šňůru 9:0, prohrával Nymburk už o 20 bodů.

V útoku se nedařilo Vojtěchu Hrubanovi, který měl před zápasem průměr 20 bodů na zápas, ale tentokrát jich zaznamenal jen sedm. Chytli se alespoň Jaromír Bohačík s Alexem Davisem vracejícím se po zranění, ale i tak se hosté nadřeli na každý koš a měli velké problémy pod košem. Na doskoku prohráli 36:61 a dovolili soupeři 23 útočných doskoků a z toho 20 bodů.

Feldeine svým výkonem zastínil i bývalou velkou hvězdu NBA Amar’eho Stoudemirea, který zaznamenal 13 bodů a sedm doskoků. Za Nymburk nastřádal Bohačík 16 bodů a sedm doskoků.

Sestřih ze zápasu Hapoel Jeruzalém - Nymburk:

„Mají skvělý tým, jeden z nejlepších v naší skupině. A nám chyběla proti nim výška. Navíc jsme dělali chyby a naneštěstí se oni chytli hned v úvodu. Takže jsme celý zápas byli pozadu,“ litoval Davis, který při prvním startu v Lize mistrů v této sezoně nastřílel 13 bodů.

Basketbalová Liga mistrů

Skupina C, 5. kolo

Hapoel Jeruzalém - Nymburk 88:64 (26:18, 45:32, 76:40)
Nejvíce bodů:
Feldeine 35, Stoudemire 13, Thomas 12 - J. Bohačík 16, Davis 14, M. Peterka a Hruban po 7. Fauly: 17:14. Trestné hody: 20/14 - 6/4. Trojky: 10:8. Doskoky: 61:36.

AEK Atény - Fuenlabrada 78:71