Richard Körner (vlevo) z Brna se cpe kolem Pavla Houšky z Ústí.

Richard Körner (vlevo) z Brna se cpe kolem Pavla Houšky z Ústí. | foto: Jan Russnák / mmcité1 Brno

Ústí potřebovalo na výhru jedno prodloužení, Děčín dokonce dvě

• 0
Úvodní dějství ligy basketbalistů přineslo dva napínavé zápasy, které se rozhodovaly až v prodloužení a z výhry se v nich radovaly týmy ze severu Čech. Děčín udolal Svitavy 98:96 dokonce až po dvojitém nastavení, Ústí vyhrálo v Brně 91:88.

Děčín v repríze semifinále play off minulé sezony sváděl s Tury vyrovnaný souboj. Po základní hrací době byl stav nerozhodný 77:77, po prvním prodloužení měly oba týmy na kontě 86 bodů. Nerozhodný výsledek zlomil až dvě sekundy před koncem druhého prodloužení Klint Carlson.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 29 body hostující Šimon Puršl, který přidal osm doskoků. V utkání proměnil 13 z 15 střel z pole. Domácí Děčín táhl Lamb Autrey s 26 body.

Obhájci ligového bronzu z Olomoucka porazili před domácími fanoušky Hradec Králové 93:70. Na skvělé výkony z minulého ročníku navázal Javonte Douglas (18 bodů, 21 doskoků a pět asistencí), uvedly se i hanácké posily Radovan Kouřil a Malik Morgan (oba 18 bodů).

Na ústeckém vítězství v Brně 91:88 se pivotman Ladislav Pecka podílel 18 body a 10 doskoky. V domácích barvách se střelecky dařilo novým tvářím Richardu Körnerovi (22 bodů a osm doskoků) s Filipem Novotným (19 bodů, trojky 5/6).

USK Praha si poradil v Ostravě 100:78, hlavní ofenzivní zbraní byl mladý chorvatský pivot Domagoj Proleta. Někdejší hráč juniorky Realu Madrid zaujal 20 body za 20 odehraných minut.

Opava dominovala v Kolíně 96:67, reprezentační rozehrávač Jakub Šiřina při této příležitosti zazářil 27 body, trefil šest trojek ze sedmi pokusů.

Sezonu otevřela páteční výhra Nymburka nad Pardubicemi.