Kobe Bryant Lakers nechyběl

Dalším skvělým kolektivním výkonem dokázali Los Angeles Lakers i bez zraněného Kobe Bryanta vyhrát důležitý duel na palubovce San Antonia 99:101. V souboji dvou špičkových týmů Západní konference se celkem 7 hráčů hostů! přehouplo přes hranici 10 nastřílených bodů - nejvíce z nich pak Shaquille O´Neal, který zaznamenal 22 bodů, 10 doskoků a 7 asistencí. Oba týmy mají po včerejším utkání bilanci 35/18 a souboj na čele Západní konference je čím dál zajímavější - zatím nejlépe je na tom Portland (38/16), pak Utah (35/16), Sacramento (34/17) a za nimi už oba včerejší soupeři.
San Antonio - L.A.Lakers 99:101
Kobe Bryant si v poslední čtvrtině vítězného utkání v Dallasu poranil kotník, když nešťastně stoupl na nohu vlastnímu spoluhráči (O´Neal), a ačkoli ono utkání dohrál, včera v San Antoniu nemohl vůbec nastoupit - když navíc ve třetí čtvrtině seděl na lavičce i O´Neal, který si udělal už čtvrtý faul, téměř 30 000 diváků v hale s údivem sledovalo, jak dobrým týmem dokážou Lakers být i bez svých dvou superhvězd. "Takhle bychom měli hrát každý večer," pochvaloval si nejlepší hráč zápasu O´Neal, který tentokrát proměnil dokonce i 4 z 5 trestných hodů!, "byl to skvělý kolektivní výkon..." Lakers si 3 minuty před koncem vypracovali náskok už 12 bodů (84:96) a i když domácí bojovali až do posledního okamžiku, nedokázali více než snížit na rozdíl jediného koše v samotném závěru.
Střelci: Anderson 23, Duncan 22, Porter 18, Robinson 13, Daniels 10 - O´Neal 22b., 10d. a 7 as., Fox 17, Rider 16, Horry 13, Grant 12, Shaw 11 a Penberthy 10

New Jersey - Toronto 113:111
Střelecký souboj spoluhráčů z All-Star Game Marburyho a Cartera stál opravdu za to. Domácí vedli v poslední čtvrtině už o 13 bodů, ale závěr se změnil v drama, jehož smutným hrdinou byl nejlepší střelec utkání Vince Carter - poté, co domácí Marbury trestnými hody zvýšil na 112:108 pro New Jersey, dokázal o pouhé 2 sekundy později smečí snížit na 112:110 a ještě navíc domácím vypíchl míč vhazovaný z autu. Při pokusu o další nájezd pod koš byl faulován a mohl vyrovnat, ale proměnil jen 1 trestný hod ze dvou pokusů (112:111). Toronto muselo okamžitě faulovat a Keith Van Horn proměnil také jeden trestný hod (113:111) zhruba 2 sekundy před koncem. Závěrečný zoufalý pokus Jacksona o trojku už nebyl úspěšný.
Střelci: Marbury 35b. a 14as., Van Horn 28, Harris 16 - Carter 39, Peterson 17, Jackson 16