Favorité opět nezaváhali

• 1
New York - Všechny tři nedělní zápasy playoff NBA skončily výhrou výše nasazených (a tedy domácích) týmů - to znamená, že všechny série semifinále konferencí mají zatím "jednotný" stav 1:0 a favorité vykročili tou správnou nohou. Obhájci titulu Los Angeles Lakers přehráli San Antonio 86:80, New Jersey pod taktovkou Jasona Kidda porazilo Charlotte 99:93 a Detroit nezaváhal proti Bostonu (96:84). Už v sobotu pak Sacramento porazilo Dallas 108:91.

New Jersey - Charlotte 99:93 (stav série 1:0)
Domácí opět (už po kolikáté?) podržel skvělý Jason Kidd, který je zřejmě hlavním kandidátem na titul MVP (nejužitečnějšího hráče) letošní sezóny. Hostující Elden Campbell vyrovnával 3 minuty před koncem trestným hodem na 91:91, ale koncovka byla zcela v rukou domácího rozehrávače - Kidd během posledních 3 minut nastřílel 6 bodů, které přerušili jen domácí Aaron Williams a hostující Elden Campbell dvěma trestnými hody. Hosté nastoupili opět bez nemocného Mashburna, navíc Magloire nemohl hrát kvůli disciplinárnímu trestu - ještě podstatnější ale bylo, že se v závěru neprosadila největší opora hostů Baron Davis, který vstřelil své poslední body 10 minut před koncem zápasu.
Střelci: Kidd 21, MacCulloch 14, Kittles 12, Van Horn 11, Martin, Harris a A.Williams 10 - B.Davis 23, Campbell 22, Wesley 13, Nailon 12, P.J.Brown 11

Detroit - Boston 96:84 (1:0)
Domácím skvěle zahráli dvě tradiční opory Cliff Robinson (30 bodů, 6 trojek) a Jerry Stackhouse (26 bodů, 11 doskoků a 8 asistencí!), ale překvapivé pomoci se jim dostalo i od Michaela Curryho, který má průměr jen kolem 4 bodů na zápas, ale včera se blýskl 15 body (3 trojky ze 3 pokusů) a výrazně se podílel na rozhodujícím náporu ve třetí čtvrtině, kdy si Detroit vypracoval šestnáctibodový náskok. Domácí přehráli svého soupeře jeho vlastními zbraněmi, když trefili 12 trojek (Boston 6) a zatímco měli celkovou úspěšnost střelby 51%, skvělá obrana udržela obávané střelce hostů na pouhých 38%. "Dali nám pocítit naší vlastní medicínu," ironicky připustil nejlepší střelec hostů Antoine Walker. Jeho spoluhráč Paul Pierce, který zářil v prvním kole, byl skvěle bráněn právě Michaelem Currym a nastřílel "jen" 17 bodů.
Střelci: C.Robinson 30, Stackhouse 26b. a 11d., M.Curry 15, Williamson 10 - A.Walker 20, Pierce 17b. a 10d., K.Anderson 17, E.Williams 14

L.A.Lakers - San Antonio 86:80 (1:0)
Hosté nastoupili opět bez Davida Robinsona (bolesti v zádech), který obvykle brání Shaquilla O´Neala, a to zřejmě bylo pro vývoj zápasu klíčové - obě domácí hvězdy se ale také potýkaly se zdravotními problémy. Shaquille O´Neal si způsobil "domácí" zranění a nastoupil s "potítky" zakrývajícími stehy na zápěstí - navíc si ve třetí čtvrtině o obroučku zranil prst a na něm mu přibyly další 3 stehy. O´Neal kvůli tomu nehrál téměř celou třetí čtvrtinu, ale naštěstí pro Lakers se včas vrátil na hřiště - odkud naopak odkulhal Kobe Bryant s naraženým kolenem. I Bryant se ale 5 minut před koncem dokázal vrátit a v koncovce oba podrželi svůj tým. Ještě 73 sekund před koncem byl stav jen o bod po Lakers, ale O´Neal smečem a po něm  Bryant košem 24 sekund před klasonem rozhodli zápas. Hosté spoléhali opět na Tima Duncana, který sice nasbíral úctyhodných 26 bodů, 21 doskoků a 5 asistencí, ale střelecky se mu příliš nedařilo a proměnil jen 9 ze 30 pokusů z pole.
Střelci: S.O´Neal 23b. a 17d., Bryant 20, S.Walker 12 - Duncan 26b. a 21d., S.Smith 16, Parker 11, M.Rose 10