Achille Polonara (33) z Fenerbahce útočí na koš ASVEL Villeurbanne, sleduje ho...

Achille Polonara (33) z Fenerbahce útočí na koš ASVEL Villeurbanne, sleduje ho Jan Veselý. | foto: Euroleague.net

Veselý nezářil, zvedl jen čtyři střely. Fenerbahce skončila vítězná série

• 6
Pro Fenerbahce skončila série euroligových vítězství na čísle čtyři, s francouzským basketbalovým šampionem ASVEL po velkém boji Turci podlehli 82:84. Jan Veselý odehrál tentokrát jen necelých 20 minut, během kterých zaznamenal pět bodů i asistencí a tři doskoky. Ze hry koš soupeře ohrozil jen čtyřikrát.

V poslední čtvrtině, kterou turecký tým vyhrál o dva body, ale desátou porážku v soutěži již neodvrátil, se český reprezentant na palubovce neobjevil.

Hlavním tahounem Fenerbahce byl Ital Achille Polonara, jenž nastřílel 23 bodů a přidal 11 doskoků. Kanadský křídelník Dyshawn Pierre přidal 17 bodů a sedm doskoků.

V poslední sekundě mohl ve prospěch Fenerbahce utkání otočit Sehmus Hazer, tříbodovou střelu ale neproměnil.

V dresu vítězů dal 27 bodů americký rozehrávač Chris Jones. Élie Okobo připojil 14 bodů.

Lyonský ASVEL uspěl po čtyřech porážkách a vystřídal Fenerbahce na devátém místě tabulky, hned za postupovou osmičkou pro play off.

Euroliga basketbalistů

17. kolo

ASVEL Lyon-Villeurbanne - Fenerbahce Istanbul 84:82 (za hosty Veselý 5 bodů, 5 asistencí a 3 doskoky)
Zenit Petrohrad - Maccabi Tel Aviv 73:71
Bayern Mnichov - Baskonia Vitoria 76:81
Panathinaikos Atény - Olympiakos Pireus 65:84
Real Madrid - CSKA Moskva 71:65
Anadolu Efes Istanbul - Crvena zvezda Bělehrad 84:83
Alba Berlín - AS Monako 92:84
FC Barcelona - Unics Kazaň 111:109 po prodl.