Detroit zahájil finále WNBA výhrou

• 1
Detroit - Obhájkyně titulu Detroit Shock porazily v prvním zápase finálové série WNBA tým Phoenix Mercury 108:100 a ujaly se vedení 1:0. Druhý zápas série se hraje opět v Detroitu, a to v sobotu ve 21:30 našeho času.

DETROIT SHOCK - PHOENIX MERCURY 108:100
(18:21, 23:14, 28:32, 39:33)

První vzájemný souboj byl velmi ofenzívní a celkových 208 bodů je historickým rekordem finále. Domácí měly i navzdory absenci zraněné Cheryl Ford obrovskou převahu pod košem - jak v bodech, tak i v doskocích - a celkem 6 hráček nastřílelo dvouciferný počet bodů.

Zářily především náhradnice Plenette Pierson (26 bodů a 10 doskoků) a Kara Braxton (19 bodů a 12 doskoků), důležité body střílela navzdory horší úspěšnosti zkušená Katie Smith (22 bodů).

Na druhé straně podala skvělý výkon Australanka Penny Taylor, která 32 body vyrovnala rekord finále (11/19 z pole, navíc 9 doskoků a 7 asistencí), ale ani to Phoenixu nestačilo.

Cappie Pondexter nastřílela po nevydařené první půli 21 ze svých 27 bodů za druhý poločas, ale utkání až na krátký úsek na začátku druhé půle vůbec nevyšlo Dianě Taurasi. Ta kvůli faulům odehrála jen 22 minut a nakonec se i vyfaulovala.