Detroit doma nezaváhal a vede

• 8
Detroit - Tým Detroit Pistons znovu předvedl skvělou obranu, za 3 čtvrtiny zápasu povolil Indianě 45 bodů a nakonec odolal i závěrečnému náporu soupeře - výsledkem je výhra 85:78, která znamená vedení ve finálové sérii Východní konference 2:1 na zápasy. Rasheed Wallace a Richard Hamilton nastříleli po 20 bodech, Ben Wallace přidal 17 bodů a 16 doskoků.
Finále Východní konference:
Detroit - Indiana 85:78 (stav série 2:1)
(27:14, 9:16, 20:15, 29:33)

Třetí zápas série se nesl v podobném duchu jako první dva - oba týmy předváděly neúprosnou obranu, kterou jen občas vystřídaly krátké ofenzívní úseky hry. Ten první předvedli domácí Pistons hned v úvodu - za první čtvrtinu nastříleli 27 bodů a ujali se vedení o 13 bodů, nejvyššího v celém průběhu zápasu.Hosté z Indiany kontrovali v druhé části hry, kdy povolili domácím za dvanáct minut pouhých 9 bodů (10 ztracených míčů!), ale sami se v útoku stále nemohli prosadit a do poločasové přestávky se šlo za stavu 36:30.

Po třech čtvrtinách Detroit vedl 56:45 a zdálo se, že Indiana bude mít problém nastřílet v zápase přes 60 bodů a že týmy budou atakovat "antirekord" play-off, který je 130 bodů obou týmů v zápase, ale v závěrečné části hry se střílelo 34 trestných hodů a upracovaný basketbal se nečekaně změnil v útočnou přestřelku a velké drama, když hosté nastříleli za poslední čtvrtinu o 3 body více než za celý první poločas.

Náhradník Austin Croshere završil smečí šňůru Indiany 10:0 a hosté snížili necelé 2 minuty před koncem na 75:76. V pravou chvíli však domácí podržel Rasheed Wallace (koš s faulem), a i když hostující náhradník Harrington ještě jednou snižoval na rozdíl koše (78:80), závěr patřil Pistons - Ben Wallace po útočném doskoku zvýšil na rozdíl 4 bodů (půl minuty před koncem) a Richard Hamilton třemi šestkami ze 4 pokusů skóre uzavřel.

Hamilton nakonec nastřílel 20 bodů a tuto hranici překonal už v 25 ze 32 play-off zápasů své kariéry. Konečně se střelecky chytil Rasheed Wallace, který také nastřílel 20 bodů - za první 2 zápasy série proměnil jen 5 z 26 střel, ale tentokrát si připsal na konto bilanci 8/15 z pole. Ben Wallace kraloval pod košem jako obvykle a nasbíral 17 bodů a 16 doskočených míčů (střelba 7/8 z pole).

Nejlepším střelcem Indiany byl Jermiane O´Neal (24 bodů a 9 doskoků, trestné hody 10/11), ale proměnil jen 7 ze 17 střel - a ostatní hráči hostů na tom byli dokonce ještě hůř. Ron Artest, který se v této sérii proti výborné obraně Tayshauna Prince až neuvěřitelně střelecky trápí, proměnil tentokrát jen 4 z 13 pokusů ze hry a celý tým hostům měl úspěšnost jen 34,7%. Vůbec se neprosadil veterán Reggie Miller, který za více než 30 minut hry zaznamenal 4 body.

Čtvrté utkání série se hraje v pátek, a to znovu v Detroitu, pátý zápas pak v neděli v Indianopolis.