Cleveland - Houston: domácí  LeBron James (vlevo) a houstonský Shane Battier .

Cleveland - Houston: domácí LeBron James (vlevo) a houstonský Shane Battier . | foto: AP

Clevelandské hvězdy James a Williams rozstříleli Houston sérií trojek

• 24
Basketbalisté Clevelandu potvrdili svou současnou formu a proti Houstonu vyhráli už svůj čtvrtý zápas v řadě. LeBron James nastřílel 29 bodů a celou poslední čtvrtinu už mohl jen odpočívat na lavičce náhradníků.
Toronto - Detroit 102:95
Chris Bosh zaznamenal 25 bodů a 16 doskoků, Jarrett Jack nastřílel 17 bodů a Raptors poprvé v sezoně vyhráli 4 zápasy v řadě. Detroitu nepomohl ani návrat zranění trojice Hamilton, Prince a Gordon a Pistons prohráli posedmé za sebou, když ani jednou nedokázal nastřílet 100 bodů.

Hamilton a Gordon nastříleli po 15 bodech, Jonas Jerebko a Rodney Stuckey po 14. Ben Wallace přidal 10 bodů a 9 doskoků.

Cleveland - Houston 108:83
LeBron James nastřílel 29 bodů, Mo Williams 20 a Cavaliers rozhodli o výsledku zápasu smrští trojek v úvodu druhého poločasu. Hosté velmi dobře začali a vedli 16:4, ale rychle o náskok přišli a působili čím dál unavenějším dojmem.

Cavs vyhráli už svůj 10.domácí zápas v řadě a čtvrtý celkově. V poločase vedli rozdílem tři bodů, ale James a Williams nasázeli do koše Rockets během 3 minut pět trojek a náskok vylétl na 15 bodů - a pod ně až do konce utkání neklesl.

Shaquille O´Neal zaznamenal 13 bodů a 11 doskoků a Cavs vylepšili svou bilanci už na 24/8. Aaron Brooks zaznamenal 23 bodů, ale nikdo mu příliš nepomohl a Rockets měli úspěšnost střelby jen 33%. Houston nastřílel své letošní minimum 83 bodů a jeho bilance klesla na 18/13.

New York - San Antonio 88:95
Tony Parker nastřílel 22 bodů, Manu Ginobili 17 a oba navíc předvedli klíčové akce v koncovce. Tom Duncan zaznamenal jen 13 bodů a překvapivě ho přehrál domácí David Lee, ale Parker a Ginobili zaznamenali všechny body hostů od stavu 84:84 tři a půl minuty před koncem.

Spurs vyhráli už osmý z posledních 10 zápasů, Knicks naopak po sérii 3 výher v řadě dvakrát doma prohráli. Danilo Gallinari a Al Harrington nastříleli po 19 bodech.

Miami - Indiana 114:80
Domácí nedali trápící se Indianě žádnou šanci. Dwyane Wade nastřílel 25 bodů za 28 minut, Jermaine O´Neal zaznamenal proti svému bývalému týmu 19 bodů se střelbou 6/7 z pole. Pro Miami je to nejvyšší výhra v sezóně.

Michael Beasley nastřílel 16 bodů, Udonis Haslem 15 a Heat vyhráli 5 z posledních 6 zápasů, když už v poločase vedli o 22 bodů. Za Pacers nastřílel Troy Murphy 16 bodů, nováček Tyler Hansbrough zaznamenal 10 bodů a 10 doskoků, aniž trefil jediný koš z pole - to se v NBA nikomu nepovedlo už více než 4 roky. Hansbrough trefil všech 10 trestných hodů.

Denver - Dallas 96:104
Drew Gooden nastřílel 19 bodů, Dirk Nowitzki trefil klíčovou trojku v koncovce a Mavs jsou teprve druhým týmem, který letos v Denveru uspěl. Mavs prohráli s domácími Nuggets 5 vzájemných zápasů v řadě, ale tentokrát využili absence Chaunceyho Billupse a podařilo se jim přibrzdit Carmela Anthonyho.

Nejlepší střelec ligy zůstal o 14 bodů za svým průměrem (ten je 30 bodů na utkání), Kenyon Martin zaznamenal 18 bodů a 11 doskoků. Nowitzki nasbíral 13 bodů a 11 doskoků, Gooden, který se vrátil do sestavy po jednom vynechaném zápase (bolesti zad), doskočil 10 míčů.

LA Clippers - Boston 92:90
Baron Davis trefil střelu z dálky v poslední sekundě a Clippers dramaticky zastavili vítěznou šňůru Bostonu - ten na palubovkách soupeřů vyhrál předchozích 9 zápasů v řadě. Rajon Rondo nastřílel za hosty 20 bodů, ale minul dvě šestky, kterými mohl sekundu a půl před koncem poslat Boston do vedení. Celtics prohráli teprve podruhé z posledních 16 zápasů.

Davis zaznamenal 24 bodů a 13 asistencí a Clippers přerušili sérii 3 porážek za sebou. Rasual Butler trefil po Davisově přihrávce vyrovnávací trojku 8 a půl sekundy před závěrečným klaksonem. Kevin Garnett zaznamenal za hosty 12 bodů a 8 doskoků navzdory bolestem zad, opět chyběl Paul Pierce a Boston nedokázal napodobit výborný vánoční výkon z Orlanda. Za poslední 3 a půl minuty dal jen 2 body.