Česko - Litva: Šujanová (vlevo), Valužyteová

Česko - Litva: Šujanová (vlevo), Valužyteová | foto: Profimedia.cz

České basketbalistky prohrály v přípravě s Maďarskem 61:84

• 0
České basketbalistky prohrály ve druhém ze tří přípravných utkání v Luhačovicích s Maďarskem 61:84. Trenér Milan Veverka dnes poslal na hřiště zbývajících devět hráček, které nebyly na palubovce při pátečním vítězství.

Soupeř ale hrál agresivněji a přesněji střílel a už do poločasu prakticky rozhodl. Poslední vzájemný zápas je na programu v neděli od 10:30.

Maďarky vstoupily do druhého duelu podstatně lépe a už v první čtvrtině získaly devítibodový náskok. Definitivně zlomily odpor domácího týmu ve třetí čtvrtině. Nejlepší střelkyní českého týmu byla s dvanácti body Irena Borecká.

"Soupeř měl lepší vstupy do obou poločasů a také nás přeskákal v podkošových soubojích," řekl ČTK Veverka.