Boston - LA Lakers: faulovaný Pierce

Boston - LA Lakers: faulovaný Pierce - Bostonský Paul Pierce (v bílém) je faulován Pauem Gasolem (vlevo) a Sašou Vujačičem (vravo) z týmu L.A. Lakers. | foto: Reuters

Boston přežil závěrečný nápor Lakers a vede 2:0

• 303
Basketbalisté Boston Celtics vyhráli i druhý domácí zápas finálové série NBA proti Los Angeles Lakers 108:102 a odjíždějí k utkáním do L. A. za stavu 2:0 na zápasy.

Finále NBA:

Boston - L. A. Lakers 108:102 (stav série 2:0)
(20:22, 34:20, 29:19, 25:41)

Domácí si po výborném výkonu vybudovali až čtyřiadvacetibodový náskok, ale podcenili závěr a ještě si museli výhru tvrdě vybojovat. Lakers se po obrovském náporu podařilo v koncovce snížit až na rozdíl dvou bodů, ale domácí kapitán Paul Pierce v kritické chvíli 22 sekund před koncem proměnil dva trestné hody.

Pierce nastřílel 28 bodů (trojky 4/4) a nijak na něm nebylo znát zranění kolena z prvního utkání série. Překvapivým hrdinou domácích byl náhradník Leon Powe, který do koše Lakers nasázel 21 bodů za pouhých 15 minut hry.

Kevin Garnett zaznamenal 17 bodů a 14 doskoků, Ray Allen nastřílel také 17 bodů a rozehrávač Rajon Rondo přidal 16 asistencí. Domácí si udrželi výbornou úspěšnost střelby 53 % z pole.

Hostující střelec Kobe Bryant se opět těžko prosazoval proti precizní a velmi agresivní obraně Celtics, ale úspěšnost střelby měl tentokrát podstatně vyšší (11/23) a po závěrečném náporu se dostal až na 30 nastřílených bodů.

Pau Gasol zaznamenal 17 bodů a 10 doskoků, Vladimír Radmanovič 13 bodů a 10 doskoků a Lamar Odom 10 bodů a 8 doskoků, ale hostům nakonec nepomohlo ani 41 bodů za poslední čtvrtinu - za posledních 7 minut a 37 sekund zápasu nastříleli 31 bodů.

Další utkání se hraje v Los Angeles v noci z úterý na středu ve 3 hodiny našeho času a opět ho přímým přenosem vysílá televizní stanice Galaxie sport. Lakers na své domácí palubovce neprohráli od konce března a v play-off na ní mají bilanci 8/0.