Rasheed Wallace a Tyson Chandler slaví body New Yorku proti Philadelphii.

Rasheed Wallace a Tyson Chandler slaví body New Yorku proti Philadelphii. | foto: AP

Vítězná tažení New Yorku a San Antonia pokračují, Brooklyn zažil krach

• 54
Basketbalisté New Yorku Knicks a San Antonia Spurs stále nenašli v letošním ročníku NBA přemožitele. Knicks uspěli na palubovce Philadelphie 76ers 110:88, Spurs doma přehráli Indianu Pacers 101:79.

Knicks se mohli pochlubit hned sedmi dvoucifernými střelci. Vedl je Carmelo Anthony s 21 body a poprvé v NBA k nim patřil i argentinský rozehrávač Pablo Prigioni, autor 11 bodů a také šesti asistencí. Rasheed Wallace má na kontě 10 bodů.

"Teď jsme nerazili na tým, který hraje jako žádný jiný v NBA," posteskl si po dvou prohrách během dvou dnů Doug Collins, trenér Sixers. "Jestli jsou Miami předpokládanou jedničkou, Knicks je porazili o 20. V tuhle chvíli nemají slabinu."

San Antonio Spurs byli střelecky lepší než Indiana Pacers v každé čtvrtině a zvítězili 101:79. Jejich kouč Gregg Popovich navíc mohl nasadit všech 13 hráčů, nejvíce času strávil na hřišti náhradník DeJuan Blair (29 minut a 10 sekund). Poprvé ve své veleúspěšné historii odstartovali Spurs sezonu čtyřmi výhrami.

Nejlepší ofenzivní formou se v pondělí prezentovali obhájci titulu Miami Heat, kteří doma rozstříleli Phoenix Suns 124:99. LeBron James stihl 23 bodů a 11 doskoků, Dwyane Wade 22 - přestože oba po většinu čtvrté části odpočívali. Ray Allen přidal 15 bodů a stal se 24. hráčem v dějinách NBA s více než 23 000 body na kontě.

Krach dne předvedli hráči Brooklynu Nets, kteří doma ztratili dvaadvacatibodové vedení, závěrečnou čtvrtinu s Minnesotou Timberwolves prohráli 10:32 a celý zápas 96:107. Od stavu 96:96 čtyři a čtvrt minuty před koncem nebyli Nets schopni skórovat.

Dallas Mavericks pokračují i bez Dirka Nowitzkého v solidních výkonech. Ve vlastní hale přehráli Portland Trail Blazers 114:91.

Střelecky je vedl O. J. Mayo, který na své 25. narozeniny nasázel 32 bodů. Rozehrávač Darren Collison sekundoval 14 body a 13 asistencemi - při jediné ztrátě. Dlouho vyrovnaný duel se zlomil v poslední čtvrtce, kterou domácí ovládli o 19 bodů.

Sacramento Kings uspěli v této sezoně poprvé, v kalifornském derby s Golden State Warriors vydřeli výhru 94:92. Mužem zápasu byl pivot vítězů DeMarcus Cousins, autor 23 bodů a 15 doskoků.

K překvapivé výhře Clevelandu Cavaliers na palubovce Los Angeles Clippers 108:101 velel nováček Dion Waiters, který nasázel sedm trojek z jedenácti střel a stanovil osobní střelecký rekord na 28 bodů. Kyrie Irving ho podpořil 24 body a 10 asistencemi. Anderson Varejao připojil po 15 bodech a doskocích.

Memphis Grizzlies se poprvé představili doma. A vítězně. Utah Jazz přehráli 103:94. Marc Gasol je vedl 22 body, osmi doskoky, osmi asistencemi a třemi bloky.