Nikolina Zubacová v dresu SBŠ Ostrava

Nikolina Zubacová v dresu SBŠ Ostrava | foto: Pavel Netolička / SBŠ Ostrava

Nezastavitelná Zubacová? Ostravanky debaklu od USK stejně neunikly

• 0
Basketbalistky ZVVZ USK Praha porazily v dohrávce 16. kola SBŠ Ostrava 117:73. Stejně jako v prvním vzájemném zápase v sezoně soupeřkám nastřílely více než 100 bodů. Oproti listopadovému duelu, v němž Ostravě povolily jen 26 bodů, tentokrát měly úřadující šampionky v obraně více práce.

Vývoj zápasu zlomily v závěru vyrovnané první čtvrtiny. Pak už se Pražanky rozjely k obvyklému střeleckému představení. Do poločasu se do dvojciferných čísel dostaly čtyři hráčky a náskok USK narostl na 30 bodů.

Po poločase byla dominance hostujícího týmu ještě výraznější, Ostravě dovolil jen sedm bodů za třetí čtvrtinu a trenérka Natália Hejková dala v závěru prostor všem hráčkám z lavičky.

Koncovku tak ovládly domácí basketbalistky poměrem 30:19 a zmírnily vysokou porážku. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 35 body ostravská Nikolina Zubacová.

V týmu USK měla 24 bodů Brionna Jonesová, Kateřina Elhotová přidala 21 bodů, když proměnila všech sedm pokusů. Do dvouciferných čísel se dostalo šest střelkyň vítězného celku.