Basketbalistky Brna zvítězily v Petrohradu

Petrohrad - Třetího vítězství dosáhly brněnské basketbalistky ve svém čtvrtém vystoupení v Evropské lize. Domácí tým Petrohrad přehrávaly už od úvodních minut, a to především díky větší rychlosti, důrazu v obraně a také přesnější koncovce. Brňanky splnily roli favoritek a v zápase neměly nejmenší problémy.

Daleko více trápila trenéra Jana Bobrovského skutečnost, že v 32. minutě musela kvůli zranění nosu odstoupit ze hry Australanka Potová.

"Dostala od soupeřky ránu loktem do obličeje. Hned po zápase jsme museli odjet do nemocnice v Petrohradu, neboť Potová má podezření na zlomeninu nosu," řekl ČTK Bobrovský.

Hráčky Petrohradu v Evropské lize ještě nezvítězily a ani cesta českých mistryň k úspěchu nebyla tak obtížná. Vývoj skóre připomínal přesně pracující hodinový stroj: Brňanky nastřílely v první čtvrtině 23 bodů, v druhé přidaly 21 a stejný střelecký
scénář si zopakovaly i po poločase.

"Hráli jsme velmi dobře v obraně, soupeřky jsme nepouštěli do střeleckých pozic. Chtěl bych ocenit i náš rychlý přechod do protiútoků, které nejčastěji zakončovaly Žirková a Američanka McWilliamsová," řekl Bobrovský.

Výsledek - skupina A:
Baltická hvězda Petrohrad - Gambrinus JME Brno 43:88 (14:23, 22:44, 37:67)
Nejvíce bodů:
Barabanovová 12, Chogunovová 11 - Žirková 22, McWilliamsová 16, Hartigová 10, Večeřová a Machová po 8. Rozhodčí: Seros (Fin.), Oskars (Lot.). Fauly: 19:14. Trestné hody: 12/8 - 21/17. Trojky: 1:4. Diváci: 500. Nejlepší hráčka: Žirková.

Vilnius - Záporoží 79:52 (43:30)

Šoproň - Krakov 67:68 (30:33).