Jana Veselá v dresu Valencie

Jana Veselá v dresu Valencie | foto: Šefl Igor, ČTK

Basketbalistka Veselá pomohla Valencii do finále Euroligy

• 0
Basketbalistky Valencie s Janou Veselou si zahrají finále Euroligy. Postup jim zajistila výhra 77:66 nad Spartakem Moskva v druhém utkání semifinálové skupiny B. Česká reprezentantka si připsala osm bodů a čtyři doskoky a dvě asistence.

Valencie o prvenství ve skupině nepřijde ani v případě porážky v pátečním duelu s Wislou Krakov.

Španělský celek postupem do finále vyrovnal své historické maximum ze sezon 2009/10 a 2006/07. Tehdy ve finále vždy prohrál právě se Spartakem Moskva. Tentokrát však souboj s ruským celkem zvládl, o což se hráčky Valencie zasloužily zejména v poslední čtvrtině.

Do ní vstupovaly s mankem čtyř bodů, ale pak čtyři minuty nedovolily soupeřkám skórovat a šňůrou 12:0 rozhodly o své výhře. Spartak sice ještě snížil na rozdíl dvou bodů, ale Valencie už si výhru vzít nenechala a koncovku ovládla.

Valencie v této sezoně utrpěla v Evropské lize pouze dvě prohry a obě v základní skupině. O bod podlehla Kaunasu a předtím o osm bodů českým mistryním z USK Praha.

Finále je na programu v neděli v Istanbulu od 19:45.