Klay Thompson (vlevo) z Golden State se snaží obejít George Hilla z Indiany.

Klay Thompson (vlevo) z Golden State se snaží obejít George Hilla z Indiany. | foto: AP

Basketbalisté Golden State přestříleli Indianu a zůstávají neporaženi

• 20
Odhady odborníků, že by vítězná šňůra basketbalistů Golden State mohla být přetržena na hřišti basketbalistů Indiany, vzaly za své. I díky 39 bodům Klaye Thompsona vyhráli Warriros na půdě soupeře 131:123. Obhájci titulu tak uspěli i ve 23. utkání sezony, čímž opět vylepšili rekord NBA.

Pacers vedli v 6. minutě 21:15, pak ale hosté předvedli šňůru 22 bodů. Náskok Golden State v průběhu zápasu vzrostl až na 32 bodů. Domácí ještě zabrali a dokázali se přiblížit na šest bodů, Warriors si však vítězství pohlídali. Připsali si tak další rekord, protože zvítězili ve třináctém utkání na hřišti soupeře v řadě.

Hvězdou utkání byl Thompson, který v prvním poločase nastřílel 29 ze svých 39 bodů. Celkem trefil deset trojek. Zahanbit se nenechal ani nejlepší ligový střelec Stephen Curry, jenž si připsal 29 bodů a 10 asistencí.

„Jsou dobří, mají sebevědomí šampionů. Každý z nich to umí vzít na sebe. Nejen Thompson, nejen Curry, ale všichni si věří, že mohou skórovat,“ řekl lídr Indiany Paul George, který vedl svůj tým s 33 body.

Hráči Clevelandu smazali manko 18 bodů a porazili Portland 105:100. LeBron James k výhře přispěl 33 body a 10 doskoky. Stejně bodů nastřílel i hostující Damian Lillard.

Kevin Durant nasbíral 32 bodů a 10 doskoků, čímž pomohl Oklahomě k jasné výhře v Memphisu 125:88. Russell Westbrook přidal 13 bodů a 16 asistencí.

Sacramento zúžilo rotaci jen na osm hráčů, přesto porazilo Utah 114:106. DeMarcus Cousins tentokrát předvedl jeden ze svých lepších výkonů, když si připsal 23 bodů, 12 doskoků a šest asistencí.