Šebrle vede sedmiboj v Tallinu

Tallin - Český atlet Roman Šebrle s přehledem vyhrál první den sedmibojařského mítinku v estonském Tallinu. Vítěz soutěže z let 2000 a 2001 má před nedělním pokračováním náskok 147 bodů před druhým Jónem-Arnarem Magnússonem z Islandu. Třetí je zatím Rus Pogorelov, čtvrtý domácí olympijský vítěz Erki Nool. Tomáš Dvořák, který předvedl nejlepší výkon ve vrhu koulí, je po sobotním programu pátý.

Dvořák má ale stále šanci zaútočit na hranici 6000 bodů a dostat se mezi nejlepší šestici v tabulkách, čímž by se nominoval na halové mistrovství světa v Birminghamu.

Šebrle se v každé disciplíně probojoval na pomyslné stupně vítězů - v úvodním sprintu na 60 metrů doběhl třetí a v koulařském sektoru podlehl jen Dvořákovi. Skok do dálky i do výšky vyhrál.

"Není rozzávoděný, takže výkony odpovídají našim představám. Všechno chystáme na světový šampionát," komentoval průběh prvního dne trenér mistra Evropy z Mnichova Dalibor Kupka na internetové stránce csatletika.cz. "Přesto vede a to je dobrý signál. Mohl by udělat zhruba 6250 bodů, ale o všem rozhodne klíčová disciplína - tyč," dodal Kupka.