NÁROČNÁ TRAŤ. Účastníci mistrovství republiky v přespolním běhu se museli vyrovnávat se složitými podmínkami. | foto: Petr Janeček, MAFRA

OBRAZEM: Bahno bylo všudypřítomné a atleti bojovali o české tituly

• 0
V drsnou pouť bahnem se změnil český šampionát v krosu. Mistry republiky se stali Milan Kocourek a Lucie Sekanová. Na rozblácené trati v Baldovci na Prostějovsku závodili také mílaři, z nichž byl nejrychlejší Lukáš Kourek.

Kocourek si pro vytrvalecký titul na desetikilometrové trati doběhl v čase 37:25. "Na takovém povrchu mě to opravdu baví, občas na něm i trénujeme, takže pro mě to dnes bylo jako stavěné," liboval si závodník AK Kroměříž, který druhého Jakuba Bajzu předstihl bezmála o dvě minuty. "Když začalo před dvěma dny pršet, tak jsem věděl, že to bude hodně dobré," dodal vítěz.

Monentka z mistrovství republiky v přespolním běhu.

Obhajoba titulu naopak nevyšla Janu Kreisingerovi, který nakonec marný boj s bahnem v průběhu závodu vzdal. "Pro mě nemělo smysl pokračovat, běžel jsem na nějakém sedmém místě. Kluci byli asi padesát metrů přede mnou, a já jsem je nemohl vůbec doběhnout. Já se v tom bahně utopil. Klobouk dolů před Milanem Kocourkem, ten v tom běhal jako po silnici," poznamenal Kreisinger na svazovém webu.

Momentka z mistrovství republiky v přespolním běhu.
Momentka z mistrovství republiky v přespolním běhu

Sekanová vyhrála ženský závod na šest kilometrů o 25 sekund před čtyřicetiletou Ivanou Sekyrovou. "Věděla jsem, že už mám nějaký náskok. I když jsem si myslela, že Ivana se mě bude držet do posledních metrů, tím lépe pro mě, když jsem pak věděla, že to můžu dotáhnout do cíle sama," uvedla Sekanová.

VÍTĚZ. Vítěz vytrvaleckého závodu Milan Kocourek na trati mistrovství republiky v přespolním běhu.

Mistrovství ČR v krosu

Muži - vytrvalci (10 000 m): 1. Kocourek 37:25, 2. Bajza (oba Kroměříž) 39:19, 3. Dlabaja (ARC Brno) 39:35.

Muži - mílaři (4000 m): 1. Kourek 15:18, 2. Vitner (oba Nové Město na Mor.) 15:24, 3. Mikulenka (Frýdek-Místek) 15:30.

Ženy (6000 m): 1. Sekanová (Č. Budějovice) 25:46, 2. Sekyrová (Sokolov) 26:11, 3. Preibischová (Mar. Lázně) 26:29.

Junioři (6000 m): 1. Kaminski (Havířov) 23:06.

Juniorky (4000 m): 1. Novotná (Hradec Kr.) 18:38.