Nikola Ogrodníková

Nikola Ogrodníková | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Ogrodníková poslala oštěp na 67,40 metru, výrazně si zlepšila rekord

  • 2
Oštěpařka Nikola Ogrodníková vyhrála mítink v Offenburgu v osobním rekordu 67,40 metru. Dosavadní maximum si vylepšila skoro o dva metry, loni v Potchefstroomu hodila 65,61. Zároveň se zařadila na druhé místo letošních světových tabulek, jen o 32 centimetrů za Číňanku Lu Chuej-chuej.

Ogrodníková skoro o šest metrů vylepšila své letošní maximum z mítinku Diamantové ligy v Šanghaji, kde skončila pátá. Výkon z Německa by jí stačil na vítězství.

Vrátila se také na pozici české jedničky, poté co ji ve čtvrtek předčila při comebacku po druhé mateřské dovolené Barbora Špotáková. Světová rekordmanka hodila v Kolíně 63,85.

V Offenburgu přitom Ogrodníková jen jednou přehodila šedesátimetrovou hranici, životní hod se jí povedl ve třetí sérii, poslední dva pokusy měla neplatné. Závod vyhrála před svou jedinou přemožitelkou z loňského mistrovství Evropy Christin Hussongovou z Německa, jež hodila 63,98.

„Loňská sezona mi připadala jako sen a zdá se, že tento sen pokračuje. Byly výborné podmínky, ale musím uznat, že jsem překvapená. Čekala jsem, že to bude tak na úrovni 64 metrů. I poslední hod byl daleko, ale mimo výseč,“ uvedla Ogrodníková, jež se zároveň posunula na druhé místo v dlouhodobých českých tabulkách, když předčila výkon Nikoly Brejchové 65,91 z roku 2004. Před ní už je pouze Špotáková se světovým rekordem 72,28.

V soutěži mužů vylepšil lídr letošních světových tabulek Andreas Hofmann maximum této sezony na 89,40, další Němec Bernhardt Seifert s ním těsně prohrál v osobním rekordu 89,06. Olympijskému vítězi Thomasi Röhlerovi stačil výkon 85,47 jen na třetí místo.

MS v atletice 2019 v Dauhá

Světový šampionát v atletice se v roce 2019 uskuteční v katarském Dauhá. Závodit se bude od 27. září do 6. října. Program MS zahrnuje i půlnoční závody maratonců a chodců či smíšenou štafetu 4x400 metrů.

27. 9. - 6. 10. (Dauhá, Katar)