Běžel 24 hodin a má český rekord

Verona - Čtyřiadvacet hodin kroužil na tartanovém oválu český vytrvalec Jaroslav Kocourek. Na světovém šampionátu v italské Veroně uběhl 256,339 kilometru, v celkovém pořadí skončil pátý a vytvořil nový český rekord na této trati. Podmínky nebyly jednoduché, celou druhou polovinu závodu provázel běžce silný déšť. A Kocourkovu cestu za českým maximem vroubila i další úskalí. "Po osmi hodinách závodu mě potkaly značné střevní problémy a hodinu jsem místo běhu strávil na toaletě," vyprávěl.

Český běžec zahájil svůj závod v proslulém městě Shakespearových milenců opatrněji, v úvodu se pohyboval okolo patnáctého místa a postupně se probojovával na přední pozice. Pak však přišly nepříjemné potíže. "Přesto jsem se čtyři hodiny před koncem probojoval na třetí místo, ale v závěru mě předběhli dva francouzští běžci," dodal Jaroslav Kocourek.

Titul mistra světa získal Řek Jannis Kouros, který zdolal 275,829 km, a druhý skončil Slovák Lubomír Hrmo se ztrátou 5,491 km na vítěze. Do první desítky se vešel i další český vytrvalec Jiří Krejčí, jenž uběhl 233,579 km.

Výsledky: 1. Kouros (Řec.) 275,829 km, 2. Hrmo (SR) 270,338, 3. Prual (Fr.) 259,779, 4. Lebon (Fr.) 257,065, 5. Kocourek (ČR) 256,399, 6. Okyama (Jap.) 254,836,... 9. Krejčí (ČR) 233,579.