Žilková a Stropnický se vzali. K obřadu jeli MHD a povozem

  11:17aktualizováno  14:58
Herečtí kolegové a snoubenci Veronika Žilková a Martin Stropnický už jsou manželé. Své "ano" si řekli v sobotu zhruba dvacet minut před polednem na jednom z nejromantičtějších míst v Praze – v historické Kapli sv. Kláry v pražské Tróji.

Veronika Žilková a Martin Stropnický se po letech vzali. | foto: Marek Navrátil

Svatebčany doprovázeli kromě svědků ještě dcera Kordulka a dcera svědkyně Kateřiny Neumannové Lucinka. Hrál Jan Jiráň s kapelou.

Svatba Veroniky Žilkové a Martina Stropnického

Jestli se celebrity donedávna předháněly s vymýšlením originálních míst svatby, Žilková a Stropnický je trumfli na plné čáře. Rozhodně cestou k obřadu.

Nevezla je totiž nazdobená luxusní auta, ale hned několik prostředků městské hromadné dopravy. V tuto chvíli již novomanželé využili linkový autobus, přívoz v Podhoří a nakonec povoz s koňmi.

Svatba Veroniky Žilkové a Martina Stropnického

Spolu s nimi takto netradičně cestovalo z jejich místa bydliště, pražského Suchdola, na třicet hostů z řad nejbližších příbuzných včetně dětí Žilkové i Stropnického. Kromě nich tady byli svědkové Kateřina Neumannová a ředitel Vinohradského divadla Jindřich Gregorini. Přišly také herečky Jiřina Jirásková a Jana Šulcová či herec Michal Pešek.

Cestu si nevěsta předem prošla se stopkami. "Musela jsem zjistit, jak dlouho to trvá, abychom to vůbec do jedenácti stihli," řekla s úsměvem.

Svatba Veroniky Žilkové a Martina Stropnického

Žilková se při obřadu vzdala svého slavného příjmení a od sobotního dopoledne se jmenuje Veronika Stropnická. Ji i jejího manžela zdobí prsteny z bílého zlata objednané přes internet. Na tom nevěstině se navíc třpytí tři briliantové kamínky. "Měla jsem tři manžele, proto tři kamínky," vtipkovala herečka.

Stropnický měl nervy
Martin Stropnický měl do poslední chvíle nervy, netušil totiž, jestli si to jeho vyvolená ještě nerozmyslí. "Nebyl jsem si úplně jistý, dokud se přes tyhle dvě slabiky nepřenesla, vím, že by byla schopná utéct někam do polí. S ní se člověk opravdu nenudí, hlavně ne stereotyp," říká s úsměvem.

Svatba Veroniky Žilkové a Martina Stropnického

Svatbu slavný pár původně plánoval na poslední sobotu v dubnu. Důvodů bylo několik. "Je nejblíž květnu, kdy je už teplo, ale v květnu se svatby nemají konat, je to pověra. Jenom jsme si nikdo nevšiml, že hraju ve dvě odpoledne Adinu, takže bych hned po obřadu musela do divadla."

"Proto jsme to přesunuli na další nejbližší sobotu. A taky jsme chtěli vyzkoušet měsíc, který ještě v tomhle ohledu vyzkoušený nemáme. Jsou pověrčivé měsíce, sychravé měsíce a pak ty měsíce, kdy jsme se každý v minulosti objevovali v těchhle souvislostech. Duben nám přišel docela sympatický, hlavně byl jediný volný," vysvětlují společně.

Svatba Veroniky Žilkové a Martina Stropnického

Svatební cestu novomanželé podnikli již před svatbou, kdy byli i s dcerou Kordulkou na Kanárských ostrovech. Jednu cestu ale ještě chystají. "Zítra hrajeme v Ostrově nad Ohří Kachnu na pomerančích, takže máme svatební cestu do Ostrova nad Ohří," smějí se.

Svatba Veroniky Žilkové a Martina Stropnického

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Soud vyhověl Plekancovi. Vondráčková má manželovi odevzdat pasy dětí

Tomáš Plekanec (26. 11. 2018)

Soud v Kanadě rozhodl, že hokejistovi Tomáši Plekancovi (36) vydá pasy jeho synů, šestiletého Matyáše a tříletého...

Stát se matkou pro mě bude velká výzva, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá na tiskové konferenci nadace Krása pomoci a AEGON...

Taťána Gregor Brzobohatá (31) je dosud jedinou Češkou s titulem Miss World. Ten získala topmodelka již v osmnácti...

Původně jsem šla na konkurz na Dášu, prozradila Romana ze seriálu Most!

Zdeněk Godla, Michal Isteník, Dominika Býmová a Cyril Drozda v seriálu Most!...

Dominika Býmová (31) je jednou z hvězd seriálu Most!. Herečka prozradila, že nejdřív šla na konkurz na jinou postavu....

Nechápala jsem, že mě lidé obviňují, říká Rytmusova snoubenka Alagič

Jasmina Alagič (Party finalistů SuperStar, Fashion klub Kotva, 9. 5. 2018)

Jasmina Alagič (29) našla podle svých slov v Rytmusovi (42) ideálního partnera. Přestože jejich vztahu nikdo nevěřil,...

Jiřina Bohdalová žaluje Komerční banku za padělané obrazy

Herečka Jiřina Bohdalová na snímku z 5. února 2019

Herečka Jiřina Bohdalová (87) zažalovala Komerční banku kvůli prodeji padělaných obrazů, informoval ve čtvrtek...

Další z rubriky

Neumannová: Holky ve sportu jsou cílevědomější, proto vozí více ocenění

Kateřina Neumannová

Běžkařská legenda Kateřina Neumannová oslavila 15. února své 46. narozeniny. V rozhovoru na Rádiu Impuls přiznala, že...

Česko-Slovenský ples: Trávníček na parketu, Švantnerová se šperky za 4,5 milionu

Hvězdy na Česko-Slovenském plese 2019 (Obecní dům, Praha, 16. 2. 2019)

16. února 2019 se vydaly známé tváře na šestý ročník Česko-Slovenského plesu do Obecního domu. Herec Pavel Trávníček...

Herec Orlando Bloom a zpěvačka Katy Perry se na Valentýna zasnoubili

Orlando Bloom a Katy Perry (Monako, 26. září 2018)

I když odborníci tvrdí, že dvojice, které se zasnoubí na svatého Valentýna, se častěji rozvádějí, britský herec Orlando...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz