StarDance: Šestý večer se stal osudným pro Vladimíra Kratinu

  21:33aktualizováno  21:49
Soutěž se pomalu blíží ke svému finále. Zbývající čtyři páry bojovaly o semifinálový večer. Tím, kdo se jej zúčastní již jen mezi diváky, jsou Vladimír Kratina s Laurou Klimentovou.

Vladimír Kratina a Laura Klimentová - StarDance III. | foto: Marek Navrátil

"Chci poděkovat všem! Těm, kteří mi hlas poslali, i těm, kteří mi ho neposlali," byla poslední slova Vladimíra Kratiny, který se tímto se soutěží rozloučil.

Jako soutěžící se do semifinálového večera vydají Jaromír Bosák a Eva Krejčířová, kteří opět díky hlasům diváků utekli z nepostupového místa. Pomyslné stříbro večera si odnesli Dana Batulková s Janem Onderem. Na nejvyšším stupínku podle hodnocení poroty skončili Zuzana Norisová s Janem Klimentem, kteří jako první obdrželi absolutní známku.

Pátý večer byl pro postoupivší přelomovým a nabitý tancem. Znamenal pro soutěžní páry velké tréninkové vypětí, protože si musely připravit již ne jeden, ale dva soutěžní tance. Mohli jsme se tedy těšit ze standardního waltzu a slowfoxu a z latinského jivu a pasa doble, podle toho, které tance ještě páry doposud netančily.

Každý pár zatančil po jednom standardním a latinském tanci. Porota hodnotila každý tanec zvlášť a do celkového bodového zisku se počítaly známky z obou předvedených tanců. Součet bodových hodnocení pak stanovil pořadí podle hodnocení poroty za 6. večer.


1. kolo

Dana Batulková a Jan Onder

Dana Batulková a Jan Onder

Taneční večer zahájili Dana Batulková a Jan Onder slowfoxem. Standardní tance tomuto páru velmi sluší a Dana Batulková se v nich cítí velice dobře. I toto vystoupení bylo, jako už u tohoto páru tradičně, na vysoké úrovni. Páru se dají vytknout pouze drobnosti. Dana Batulková měla občas vysoké nášlapy, technika byla velmi slušná, vytkl bych postavení hlavy a malý odklon od partnera. Komická herecká vložka pomohla odlehčit jinak vážný tanec a byla ve správném množství. Jaroslav Kuneš k tomuto vystoupení ponamenal: "Udržela jste vysokou laťku, já jsem absolutně nadšen." Má známka mohla být absolutní, pokud by Dana Batulková měla lepší odklon, po kterém slowfox přímo volal.

 


Vladimír Kratina a Laura Klimentová

Vladimír Kratina a Laura Klimentová

První latinu večera, paso doble, ukázali Vladimír Kratina a Laura Klimentová. Charakter tance, toreadora, zůstal nenaplněn. Vladimíru Kratinovi chybělo patřičné napětí v těle, tanec připomínal spíše pochodové cvičení, v jednom okamžiku došlo k zaváhání v rovnováze. Vystoupení bylo ze strany Vladimíra Kratiny příliš statické, pomalé, chyběla mu toreadorská hrdost. Spíše než toreadora připomínal "hodného strýčka". Porotkyně Qaša vystoupení ohodnotila slovy: "Bylo to razantní, ale strnulé." Nenaplnění role toreadora potvrdil i Zdeněk Chlopčík: "Jako byste si říkal, mám tam býka a co s ním mám dělat?" Porota na předvedený výkon a nenaplnění charakteru tance včetně chyb nadhodnotila a má známka by určitě byla nižší.

 


Jaromír Bosák a Eva Krejčířová

Jaromír Bosák a Eva Krejčířová

Jaromír Bosák a Eva Krejčířová předvedli, jak společně zvládli standardní slowfox. Bylo to překvapení, Jaromír Bosák tančil. Ačkoliv bylo málo tance v páru a standardním držení, technicky byl tento tanec zvládnutý dobře. Místy se u Jaromíra Bosáka objevila přílišná statika a občas se klátil jako třtina ve větru. Rovněž zařazení poskoků bylo příliš rušivým elementem. Jaromír Bosák konsternoval svým výkonem porotu, zejména Zdeňka Chlopčíka: "Mě mrzí, že sis z nás, Míro, v minulých dílech dělal legraci, že neumíš tančit." "Oceňuji, že jsem neviděla žádného Tyrše," poznamenala porotkyně Qaša. Má známka by byla sice o něco horší než u poroty, ale přesto vysoká.

 


Zuzana Norisová a Jan Kliment

Zuzana Norisová a Jan Kliment

První část večera zakončili svým pasem Zuzana Norisová a Jan Kliment. Tento tanec je prakticky nehodnotitelný. Skladba absolutně neodpovídala tanci a ze strany soutěžního páru došlo k herecké scénce s prvky pasa doble. Velkým problémem bylo vůbec v této skladbě pochytit rytmus, na který by se dalo zatančit paso doble. Technika kroků byla na slušné úrovni, ale k pasu ani dojít nemohlo. Porotce Jaroslav Kuneš při hodnocení Zuzaně Norisové řekl: "Byla jste černý posel býčího světa mrtvých býků." Má známka by se radikálně lišila od poroty, která výkon zcela zbytečně nadhodnotila.

 


2. kolo

Dana Batulková a Jan Onder

Dana Batulková a Jan Onder zatančili jive 

Druhou část večera odstartovali Dana Batulková a Jan Onder svým temperamentním jivem. Bohužel, tentokráte bylo ve vystoupení poměrně málo tance a převládaly spíše scénky. Technika byla u Dany Batulkové na vcelku slušné úrovni, občas se objevovaly příliš vysoké nášlapy a taneční kroky by potřebovaly poněkud více odlehčit. U Dany Batulkové v závěru nastal problém se stíháním rytmu, což bylo na škodu v technice kroků a čehož si všiml i Zdeněk Chlopčík: "Bylo to rychlé, bylo to na vás moc rychlé." Má známka by odpovídala hodnocení poroty.

 


Vladimír Kratina a Laura Klimentová 

Vladimír Kratina a Laura Klimentová a jejich waltz

Vladimír Kratina a Laura Klimentová předvedli svůj druhý tanec, waltz. Éterická skladba bohužel Vladimíra Kratinu uspala, ačkoliv ho měla v choreografii probudit. Jeho kroky byly příliš krátké, opatrné, waltzová vlna byla spíše malou vlnkou. Ačkoliv byl tanec rytmicky v pořádku, taneční projev stále trpí permanentním předklonem Vladimíra Kratiny. Chybné postavení těla pak většinou vyústí v drobné nepřesnosti až zaváhání, které kazí dojem z celého tance. Krátkých ospalých kroků si povšiml i porotce Jaroslav Kuneš: "Tam to chtělo něco, co vás pošle do prostoru." Má známka by odpovídala hodnocení poroty

 


Jaromír Bosák a Eva Krejčířová

Jaromír Bosák a Eva Krejčířová předvedli jive

Svůj druhý tanec předvedli i Jaromír Bosák s Evou Krejčířovou. Jejich jive byl na rozdíl od slowfoxu plný nepřesností a vypadnutí z rytmu. V tanci spíše převládala scénka nad samotným tancem, poté, co pár odložil svou rekvizitu, smetáky, byl Jaromír Bosák příliš statický, technicky hodně nepřesný a došlo i na oblíbené Tyrše. "Kvůli vám jsem si koupila mobil, abych své známky opravila esemeskami, protože vám fandím," povzdechla si porotkyně Tatiana Drexler. Má známka by odpovídala nedodržení rytmu a technickým prohřeškům.

 


Zuzana Norisová a Jan Kliment

Waltz v podání Zuzany Norisové a Jana Klimenta

Posledním tanečním vystoupením byl waltz v podání Zuzany Norisové a Jana Klimenta. Zuzana Norisová se občas dopustila krokových nepřesností a nedokonalostí, zejména ve východech do promenád. I zde by partnerce slušel větší odklon od partnera. Porota byla nadšena a nešetřila chválou. Zdeněk Chlopčík: "Vy jste vynikající." "Líbí se mi, jak se díl od dílu zlepšujete," doplnila ho Qaša. Toto vystoupení bylo srovnatelné s úvodním tancem večera a u mě by si vysloužilo stejnou známku. Porota dle mého názoru zbytečně udělila absolutní známky, protože toto vystoupení nebylo ani horší ani lepší než úvodní slowfox večera a objevily se v něm prakticky stejné chyby.

 


Hlasování diváků rozhodlo o vyřazení páru Vladimír Kratina a Laura Klimentová. Zbývající trojice zatančí příští týden zbývající tance, které ještě netančily. Měly by zaznít skladby v rytmu čačy, quickstepu, tanga a rumby.


Hodnocení poroty stanovilo toto pořadí:

 Zuzana Norisová a Jan Kliment  79 (39+40) bodů
 Dana Batulková a Jan Onder   63 (33+30) bodů
 Vladimír Kratina a Laura Klimentová    53 (26+27) bodů
 Jaromír Bosák a Eva Krejčířová   53 (32+21) bodů


Skladby, na které se tančilo:

Dana Batulková a Jan Onder, slowfox - Hey Big Spender (Peggy Lee)
Vladimír Kratina a Laura Klimentová, paso doble - Paso doble 4
Jaromír Bosák a Eva Krejčířová, slowfox - Moon Over Bourbon Street (Sting)
Zuzana Norisová a Jan Kliment, paso doble - Mission Imposible (Chemical Brothers)
Dana Batulková a Jan Onder, jive - Long Tall Sally (Little Richard)
Vladimír Kratina a Laura Klimentová, waltz - If I Were a Painting (Kenny Rogers)
Jaromír Bosák a Eva Krejčířová, jive - She’s Too Good for Me (Sting)
Zuzana Norisová a Jan Kliment, waltz - When You Believe (Mariah Carey & Whitney Houston)


O autorovi

PETR FABERA (43), profesionální tanečník

Petr Fabera Tanec se stal jeho celoživotním koníčkem, začal se mu věnovat už před 23 lety. Absolvoval stovky soutěží ve standardních i latinskoamerických tancích a ve standardních tancích se v dobách nejlepších výkonů držel mezi stovkou nejlepších v zemi . "V současné době mám třetí taneční partnerku a vybírám si nucený odpočinek, protože partnerka je těhotná. Až se má partnerka dá zdravotně do pořádku, budeme se pilně připravovat na MČR ve standardních tancích v kategorii seniorů," plánuje.

popisek STARDANCE III
         vše o třetí řadě taneční soutěže  

Autor:

Nejčtenější

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Modelky i známé moderátorky. Podívejte se, s kým randil Jaromír Jágr

Jaromír Jágr a jeho expřítelkyně

Jaromír Jágr o víkendu potvrdil rozchod s přítelkyní Veronikou Kopřivovou. Co se týče delších vztahů, měl před ní...

Vlastní výdaje a cesty po světě jsem si platila sama, brání se Kopřivová

Veronika Kopřivová na otevření music baru a restaurantu PRAH (Praha, 9. 3. 2018)

Bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra (47) Veronika Kopřivová (28) se pokusila vyvrátit spekulace, že ji nejbohatší český...

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Další z rubriky

Hvězda Ulice Solaříková se vdala. Ano si s Pagáčem řekli v lese

Patricie Solaříková se snoubencem Tiborem Pagáčem (2018)

Hvězda seriálu Ulice, herečka Patricie Solaříková (30) oznámila na Instagramu šťastnou zprávu. Má za sebou sňatek s...

Jágr, Bohdalová, Mareš. Karel Gott oslavil osmdesátiny s přáteli

Karel Gott (oslava 80. narozenin, Divadlo Na Jezerce, Praha, 21. 6. 2019)

Karel Gott (79) slavil v pátek s předstihem významné kulaté životní jubileum. Oslava zpěvákových osmdesátin se konala v...

Vyčítala jsem si, že jsem své dítě neochránila, říká Helena Houdová

Helena Houdová, Miss ČR z roku 1999 má tři děti a je velkou propagátorkou...

Helena Houdová (39) se společně se svými dětmi objevila po dlouhé době v Praze. V aktuálním rozhovoru modelka...

Najdete na iDNES.cz