Opilému Marešovi vyhazov nehrozí. Je totiž hvězdou, tvrdí kolegové z branže

  0:01aktualizováno  0:01
Moderátor Leoš Mareš se výpovědi kvůli vysílání pod vlivem alkoholu bát nemusí. Marešovo pochybení je podle vedení Evropy 2 nesporné, o svého koně ale přijít nechce. "Incident vyřešíme za zavřenými dveřmi," říká programový šéf Evropy 2 Petr Vladyka.

Oslovili jsme několik předních mediálních odborníků i lidí, kteří zastávají post programového ředitele rozhlasové stanice. Někteří se do diskuse na téma "opilý moderátor v éteru" odmítli z taktických důvodů zapojit, jiní se za svůj názor postavili.

V jednom se ale shodli všichni. Kdyby nešlo o Leoše Mareše, muže, který si vybudoval pověst nejvyhledávanějšího českého moderátora, incident by s největší pravděpodobností skončil výpovědí.

"Myslím, že vedení Evropy 2 se zachovalo adekvátně. Prostě vytěžilo z celé věci super PR. Takže jaké tresty? Jen houšť. Nicméně já osobně bych to viděla takto, místo další dovolené Leoše v Carevu či Dubaji by to chtělo teď hned měsíc u Apolináře. Následovníci docenta Skály s tím mají skvělé zkušenosti. Lepší než pokuta či pětadvacet na zadek," říká programová ředitelka pražského rádia City Barbora Lukášová, která by podobnou záležitost řešila u svých podřízených nekompromisně. "První kolo by byla pořádná pokuta a to druhé prostě konečná, vystupovat," zdůrazňuje.

Leoš Mareš a Patrik Hezucký

Šéf Evropy 2 Petr Vladyka Marešovi výpověď téměř jistě nepřipraví. "Je to průšvih, jasné pochybení, takové věci by se v éteru dít neměly, ale jak budeme celou věc dál řešit, teprve zvážíme. V tuto chvíli to ještě nevíme, ale i tak ji chceme vyřešit systémově, za zavřenými dveřmi," objasňuje Vladyka.

Jak to vidí čtenáři?

Téměř deset tisíc čtenářů iDNES.cz by Leoše Mareše potrestalo nekompromisně - výpovědí. Vyplývá to z ankety, v níž jsme se ptali: Měl by Leoš Mareš po svém pátečním výstupu skončit na Evropě 2? Opačný názor měly téměř dva tisíce lidí (více zde).

V případě celoplošných rozhlasových stanic platí, že do ranního vysílání se dostávají ti nejlepší. Pro rádio se jedná o hlavní vysílací čas, se kterým se propojuje i zbytek programu. Ukvapené závěry po nepříjemných incidentech s klíčovými hlasy stanice by tak byly kontraproduktivní.

"Já si myslím, že je to individuální. A míra tolerance k podobným deliktům je přímo závislá na míře důležitosti moderátora pro dané rádio," potvrzuje pravidlo Jiří Körber, programový ředitel Rádia Impuls. "V tomto konkrétním případě bych proto jako řešení viděl laskavou prosbu na Patrika Hezuckého, aby to příště vydržel a z vysílání neodcházel, protože tím Leoše hrozně rozzlobil," dodává s úsměvem šéf nejposlouchanější stanice v Česku.

Hlavní aktéři celé události, tedy Leoš Mareš a Patrik Hezucký, považují celou věc za vyřešenou. Přestože pro oba byla značně nepříjemná, vypořádali se s ní tak, jak nejlépe uměli.

"Pro nás je to uzavřený. Není důvod to dál jakkoliv komentovat. Co se stalo, se stalo a jedeme dál," řekl iDNES.cz Leoš Mareš, který se Hezuckému omluvil v živém vysílání a očekávaným gestem tak svého kolegu vrátil do vysílání (více čtěte zde).

  • Nejčtenější

Krajčo věděl o vážném stavu Gotta. Srdce nehasnou musel složit rychle

Naposledy spolupracoval Karel Gott s Richardem Krajčem. Ten pro něj a jeho dceru Charllote Ellu napsal píseň Srdce...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Kdybych jen ležel a koukal do stropu, to by byl konec, říká Jančařík

Moderátor Michal Jančařík (44) se svěřil s tím, co mu v poslední době dělá největší radost a jak ho v životě posunuly...

Disney hvězdička Bella Thorneová obdržela cenu za svůj první pornofilm

Bývalá Disney hvězdička Bella Thorneová (22) natočila sado-maso film pro známý web s pornem. Film Him And Her s BDSM...

Alkohol už si nedám. Všechno je jen v hlavě, říká Václav Noid Bárta

Václava „Noida“ Bártu (38) čeká jeho první soutěž v kulturistice. Herec se v rozhovoru pro iDNES.cz svěřil s tím, kdy...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

OBRAZEM: Po stopách Diany. Williama a Kate hlídalo v Pákistánu tisíc policistů

Návštěva nemocných dětí, prohlídka mešity i oficiality s nejvyššími pákistánskými představiteli. Ale také tající...

Kovy ve StarDance poslušně trénuje, Fridrichová se považuje za outsidera

Karel Kovář alias Kovy dostal v prvním nevyřazovacím kole StarDance od poroty nejvíce bodů. Youtuber prozradil, že mu...

Vágnera trápí ve StarDance košile sešitá v rozkroku, Khek Kubařovou tréma

Taneční partneři rybáře Jakuba Vágnera a herečky Veroniky Khek Kubařové své svěřence ve StarDance chválí. Michaela...

Influencerka vyhrožovala konkurenci smrtí, půjde na pět let do vězení

Americká Influencerka Tammy Steffenová (37) stráví pět let za mřížemi za kyberšikanu. Žena si založila na Instagramu...

Najdete na iDNES.cz