Herci Navrátilovi pomáhá v boji s rakovinou bývalá manželka

aktualizováno 
Bořivoj Navrátil známý v poslední době asi nejvíc jako kapitán Vojtěch Bařinka ze seriálu Ulice, měl nedávno podstoupit druhou operaci rakoviny tlustého střeva. Lékaři od operace nakonec upustili a herec teď čeká, co bude dál.

Bořivoj Navrátil | foto: Marek NavrátiliDNES.cz

V boji se zákeřnou nemocí mu pomáhá bývalá manželka, právě u ní a u jejího manžela v domku v pražských Vršovicích našel útočiště. Chodí, sice pomalu a s obtížemi, dokáže si obstarat to nejdůležitější, ale sám ve svém bytě přece jen být nemůže. A trochu ho mrzí, že mu lékaři zakázali pít třeba kafe. "Na druhou stranu na mě jsou hodní, dovolili mi a dokonce doporučili pivo," říká s úsměvem Navrátil.

Na svou nemoc hledí statečně a s optimismem. "Když je člověku sedmasedmdesát, no tak s čím asi tak ještě může počítat?" ptá se sám sebe. Hodně času na přemýšlení měl prý při pobytu v nemocnici. "Když jsem nemohl spát, tak jsem si promítal do stropu ty nejhezčí chvilky svého života a z nich jsem si stavěl jakési leporelo. Zjistil jsem, že to bylo docela fajn." Těší ho i zájem kolegů, dokonce ho dojalo k slzám, kolik z nich si na něj v těžké chvíli vzpomnělo a drží mu palce. Rád by se už vrátil mezi ně, hlavně mezi ty v seriálu Ulice. "Asi dám brzy scenáristům vědět, aby mě už pomalu vrátili zpět," plánuje.

Titus Andronicus - Bořivoj Navrátil

Všichni mu brzké uzdravení a návrat do práce moc přejí, vědí, jak je pro něj herectví důležité a jak ho naplňuje. Díky němu také snáší svůj poměrně smutný osud. Ve třech letech totiž přišel o oba rodiče a o život už také jednou bojoval. Bylo to v roce 1987 při natáčení snímku Sagarmatha, který byl o horolezecké expedici usilující o dobytí nejvyšší hory světa, Mount Everestu. Ve výšce 5400 metrů ho postihla výšková nemoc a jen zázrakem se z jejích následků dostal. Když přemýšlí o tom, proč si rakovina vybrala i jeho, jedno vysvětlení pro to má.

"Asi mě postihla poslední dobou příliš velká spokojenost, dařilo se mi tolik věcí... Zřejmě toho bylo moc a z toho čistýho nebe musel sjet blesk. No a ten blesk sjel v podobě choroby, se kterou se neradi setkáváme. Stalo se - choroby prý máme milovat, říká klasik Květa Fialová, tak se pokouším. Zatím nám to spolu moc nejde, ale překonali jsme perné chvilky. Co nás čeká, to nevím. Uvažuju o tom, jak ten konec, který nás každého čeká, bude vypadat, jak bude probíhat. Těch variant je víc a když vám někdo předloží jednu z nich, tak ji prostě vezmete," řekl herec v Top Star Magazínu na Primě.

Autor:

Nejčtenější

Sharon Stone: Po mrtvici na mě všichni zapomněli, přišla jsem o vše

Sharon Stone (Cannes, 20. května 2014)

Sharon Stone (61) cítí velkou křivdu, se kterou se rozhodla vypořádat v rozhovoru pro magazín Variety. Herečka tvrdí,...

Tereza Voříšková se vdala, její nové příjmení je Ramba

Tereza Voříšková a Matyáš Ramba (Karlovy Vary, 29. června 2018)

Těhotná herečka Tereza Voříšková (30) se na Instagramu pochlubila, že se vdala za svého přítele, tanečníka Matyáše...

Tomáši Řepkovi výrazně zkrátili trest. Ještě letos by mohl být doma

Tomáš Řepka

Fotbalista Tomáš Řepka (45) má šanci, že se dostane na svobodu mnohem dřív než za dva a půl roku. Ještě před nástupem...

Prokuratura stáhla obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Herec Kevin Spacey u soudu (7. ledna 2019)

Americká prokuratura zbavila herce Kevina Spaceho obvinění ze sexuálního obtěžování. Toho se měl podle obžaloby...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Další z rubriky

Nijak se neomezuji a příliš nehlídám, říká o jídle a pití Puhajková

Inna Puhajková na filmovém festivalu v Karlových Varech (2019)

Moderátorka Inna Puhajková (33) přiznala, že dokonalou postavu si vymakala cvičením, ale zázračné diety nikdy nedržela....

Změny ve výuce na českých školách jsou pomalé a nesystémové, říká Kovy

Karel Kovář alias Kovy

Youtuber Karel Kovář (22) známý jako Kovy se snaží své sledující nejen bavit, ale v mnoha směrech také vzdělávat a...

Val Kilmer se na veřejnosti ukázal se slavíkem na krku

Val Kilmer (New York, 20. července 2019)

Herec Val Kilmer (59) se léčil s rakovinou hrtanu. Nyní hvězdu filmu Top Gun vyfotili v ulicích New Yorku se slavíkem,...

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.

Najdete na iDNES.cz