Pošty na západě Čech se modernizují, lidé si musí vystát dlouhé fronty

  17:03aktualizováno  17:03
Na některých pobočkách České pošty na západě Čech se v těchto dnech tvoří dlouhé fronty. Na vině není jen zvýšený počet dopisů a balíků před Vánoci, některé z nich se totiž právě teď modernizují. Kvůli opravám se tvoří fronty v Plzni, Klatovech a Tachově.

Pošta v plzeňské části Skvrňany prochází ke konci roku rekonstrukcí a zásilky se vydávají přes okno. Tvoří se fronty. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Paní Věra v úterý po jedenácté hodině dopoledne vyrazila na pobočku České pošty v Plzni na sídlišti Skvrňany v Macháčkově ulici. Měla štěstí, že si vzala hodně teplý kabát, protože na doporučený dopis, který jí přišel, čekala téměř tři čtvrtě hodiny. Důvodem je rekonstrukce pošty, kvůli které pošťačky zásilky vydávají improvizovaně z okna pobočky.

"Nechápu, jak někdo může rekonstruovat poštu v době před Vánoci, kdy lidem přichází nejvíce zásilek. Ti pak mrznou ve frontě. Někteří důchodci mohou navíc onemocnět. Proč si to nenechali na léto, kdy jsou lidé na dovolené a zásilek je méně?" ptá se paní Věra, která stála v dešti před poštou ve Skvrňanech v asi třicet metrů dlouhé frontě.

Skvrňanská pobočka přitom není jedinou poštou v Plzeňském kraji, která se modernizuje. Improvizovaný provoz je také v Tachově a Klatovech.

Budete se u nás cítit pohodlněji, namítá pošta

"Víme, že rekonstrukce poboček nejsou během vánočního provozu ideální, ale podařilo se uspořit nějaké finance, které musíme investovat ještě v tomto roce. Jedeme podle finančního plánu, který je neúprosný. Pokud letos neuděláme to, co udělat můžeme, tak není jisté, že se to povede v příštím roce. Proto jsme upřednostnili tuto krkolomnou cestu," uvedl mluvčí České pošty Ivo Mravinac.

Pošta v plzeňské části Skvrňany prochází ke konci roku rekonstrukcí a zásilky

Pošta v plzeňské části Skvrňany prochází ke konci roku rekonstrukcí a zásilky se vydávají přes okno. Tvoří se fronty.

Podle něj zákazníci nakonec přivítají, že pošty se ukáží po rekonstrukci v novém kabátě a že budou podstatně lépe vybavené. Žádná z opravovaných poboček se ale do Vánoc neotevře, stihne se to až po Novém roce, vzkázal klientům Mravinac.

Nejsložitější je improvizovaný provoz v Plzni-Skvrňanech. Podání zásilek totiž zajišťuje za pobočku 18 hlavní plzeňská pošta číslo 1 v centru města.

"Vydávání zásilek jsme ponechali na Skvrňanech, tím jsme lidem vyšli vstříc, protože jejich vydávání je služba, která je potřebná," upřesnil Mravinac.

Na otázku, proč se v Plzni na Skvrňanech zásilky vydávají jen z jednoho okna, když úřednic je na poště víc, odpověděl, že se to technicky nedalo jinak vyřešit. Mravinac řekl, že se Česká pošta všem omlouvá, a zároveň vzkazuje, že se zákazníci mohou těšit na zcela nové prostory.

"Jedná se o nový interiér, s tím souvisí i vybavení novými technologiemi, zákazníci se mohou těšit na rychlejší odbavování," doplnil.

Nejčtenější

To byla předem připravená poprava, říká otec dívky zavražděné spolužákem

Tereza, kterou zavraždil její bývalý spolužák, se nechala těsně před...

Před necelými dvěma měsíci zavraždil bývalý spolužák osmnáctiletou Terezu z Plzeňska. Policistům nezapíral. Udělal to...

Plzeň - Olomouc 3:1, domácí dominovali a v přesilovce duel otočili

Joel Kayamba z Plzně (vpravo) vede míč, sleduje ho Martin Sladký z Olomouce.

Vicemistr zvládl úvod nového ligového ročníku vítězně. Fotbalisté Viktorie Plzeň otočili duel prvního kola s Olomoucí,...

Dům pro rodinu si navrhli sami. Slouží jim dokonale po všech stránkách

Rodinný dům s dispozicí 5+kk má užitnou plochu 195 metrů čtverečních.

Ondra a Iva nikdy o domě nesnili. Záměr stavět svůj vlastní přinesla až rodinná situace, která si řekla o větší prostor...

Spolujezdec umíral, opilý řidič ale sháněl doktora pro psa, říká obžaloba

Alexandru Černému hrozí za usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí první pomoci,...

Krajský soud v Plzni začal projednávat případ šestatřicetiletého Alexandra Černého, který podle obžaloby loni na...

S vlakem se srazilo páté auto za šest dnů. Klid byl jen ve středu

Při srážce vlaku s osobním autem u Nýřan na Plzeňsku se vážně zranili dva muži....

Drážní inspekce eviduje od soboty už pět střetů aut s vlaky na přejezdu. Nehoda tohoto druhu se stala každý den,...

Další z rubriky

To byla předem připravená poprava, říká otec dívky zavražděné spolužákem

Tereza, kterou zavraždil její bývalý spolužák, se nechala těsně před...

Před necelými dvěma měsíci zavraždil bývalý spolužák osmnáctiletou Terezu z Plzeňska. Policistům nezapíral. Udělal to...

Mezi skvosty s vůní benzinu je Imperial Le Baron gabonského diktátora

V plzeňském DEPO2015 zaparkovaly Skvosty s vůní benzínu. Návštěvníci výstavy...

Na tři dny se vrátila do bývalého autobusového depa v Plzni auta. V halách jsou k vidění historické unikáty i...

Hledá se kupec plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel, zatím bez výsledku

Soud poslal v pátek 14. června 2019 do konkurzu hutě Plsen Steel vlastněné...

Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel, které jsou od června v konkurzu, netrpělivě vyhlíží investora. Ten je po záchranu...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz