Sáblíková si v Calgary stále zvyká na časový posun

Martina Sáblíková před odletem do Vancouveru | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

1 2010
Týdenní přípravu v zámoří má za sebou rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková. Velká česká naděje na olympijských hrách ve Vancouveru trénuje v Calgary, kde o víkendu absolvovala i zkušební závod na 500 metrů.

"Čas Martiny sice nebyl nic moc, ale nic se neděje," řekl trenér Petr Novák. Specialistka na dlouhé tratě zajela čas 40,7 sekundy. Její výkon ovlivnilo i to, že se stále vyrovnává s aklimatizací. "Ještě to není ono. Martina potřebuje svůj čas. Tak dvanáct dní," uvedl Novák.

I rychlobruslařka přiznala, že to ještě není ono. "Problémy se zády už odezněly, za což jsem ráda. Na druhou stranu se mi stane, že usínám dvakrát v průběhu dne a jsem trochu unavená," řekla Sáblíková, která v Calgary trénuje společně s olympioničkou Karolínou Erbanovou a Pavlem Kulmou. "Kája se s posunem pere lépe. Je taky mladší," usmál se Novák.

Menší problémy se zády měla Sáblíková hned po příletu. Nastydla totiž v letadle, kde seděla společně s celým týmem dvě hodiny u otevřených dveří. "Podobné potíže ale máme celý rok, takže jsme v klidu. Kdyby to nebyla záda, bolela by ji hlava, klouby nebo třísla. Je to běžné. Špičkoví sportovci jsou vždy na hraně," prohlásil kouč.

Nepříliš kvalitní čas na víkendové pětistovce, kterou Erbanová zajela lépe, netrápil ani Sáblíkovou. "Krátká trať a starty není můj kamarád. Uvidíme, jak to půjde na dlouhých tratích," uvedla Sáblíková, která zatím maximálně plní plán trenéra Nováka a v přípravě nemá žádné úlevy.

Členku NowiS týmu ani neznervózňuje skutečnost, že ji Němka Daniela Anschützová-Thomsová o víkendu připravila o rekord oválu na trati 3000 metrů v Erfurtu. "Ostatní nesleduju. Petr mě ale průběžně informuje," řekla Sáblíková.

Český tým se bude v Calgary připravovat do soboty, kdy se přesune do dějiště olympijských her. Začátkem příštího týdne by se tam Sáblíková a spol. mohli představit v kontrolních závodech. "Uvidíme. Bude záležet na tom, jestli si budou chtít holky vyzkoušet dráhu. Určitě by se ale případně nepředstavily na dlouhých tratích. Maximálně na patnáctistovce," řekl Novák.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Český olympijský výbor vydal publikaci Vancouver 2010

Titulní strana knihy Vancouver 2010

Pět dní po skončení zimních olympijských her byla dnes v Praze pokřtěna kniha s názvem Vancouver...

Hráli jste o oficiální publikaci o olympiádě ve Vancouveru

Martina Sáblíková na obalu knihy "Vancouver 2010"

Hráli jste o oficiální knihu Českého olympijského výboru o zimních olympijských hrách ve...

Olympiáda stála Českou televizi 50 milionů korun

Rychlobruslařka Martina Sáblíková pod olympijskými kruhy při květinovém ceremoniálu

Zajištění přenosů z olympijských her ve Vancouveru stálo Českou televizi (ČT) podle předběžných...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz