Fanouškům odpovídá raději, než novinářům

1 2000
P r a h a - V průměru vykouří jednu cigaretu denně, jednou ochutnal i "trávu", se třemi ženami v domácnosti si zatím nepřipadá jako ve filmu Sexmise a stále ještě drží domácí kasu pod kontrolou. A kdyby si to vlast žádala, tak by za ni šel i do války, i když by tím přišel o vojenskou hodnost kapitána. K tomu všemu se ochotně přiznal Sportovec roku 1999, desetibojař ský mistr světa Tomáš Dvořák, v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES. "Novinářské otázky jsou už hodně omleté, ale tohle bylo něco, co člověka nutí přemýšlet. Ne jenom hledat v paměti," pochvaloval si Dvořák. Odpovědi Tomáše Dvořáka najdete ZDEPodívejte se na fotografie, poslechněte si, jak desetibojař rozhovor hodnotil - ikona audio.
Odpovědi Tomáše Dvořáka najdete ZDE.

Světový rekordman a mistr světa odpovídal více než hodinu a půl, ačkoliv původně kývl jen ne poloviční dobu. Z redakce iDNES měl totiž namířeno na prohlídku zraněného úponu do střešovické nemocnice. Ve chvíli, kdy se Dvořák už už zvedal, aby všechno stihl, zazvonil mu v kapse telefon s příznivou zprávou.

"Nejdu do Střešovic na druhou hodinu, ale do Motola a až na třetí," tlumočil zprávu z mobilu, povolil si ortézu ("Už mi pomalu odumírala noha.") a pustil se do zbylé porce otázek.

"Naštěstí jsem nemusel odpovědi sám psát, to bych datloval mnohem déle," přiznal poté, co byla i poslední ze 72 otázek úspěšně zodpovězena.

"Diskusí o sportu je kolem mé osoby pořád hodně, a tak se zákonitě mnohem radši bavím o všedních věcech," přiznal Dvořák. Právě takové otázky jej nejvíce pobavily a on neváhal prozradit pár tajností ze svého soukromí.

"Jsou to většinou otázky, na které člověk neodpovídá desetkrát za den po každém závodě. Čtenáři svými neobvyklými dotazy člověka donutí přemýšlet, ne jenom hledat v paměti."

Tomáš Dvořák: mistr světa, světový rekordman
Tomáš Dvořák se narodil 11. května 1972 ve Zlíně. Je vojákem z povolání (má hodnost kapitána) a závodí za Duklu Praha.

V červenci 1999 vytvořil v Praze na Strahově světový rekord, získal 8994 bodů. V srpnu pak získal v Seville titul mistra světa. Loni byl vyhlášen nejlepším sportovcem republiky.

K závodům nastupuje zásadně s tmavými brýlemi, donedávna nosil v levém uchu náušnice, je kuřák.
Záliby: vaření (nejraději má vnitřnosti), zahrádka, houbaření, četba, hudba, pes Vilík (nalezenec), lyžování
Tomáš Dvořák má za manželku dceru svého trenéra Váni Gabrielu, v květnu 1997 se jim narodila dvojčata Barbora a Kateřina.

Tomáš Dvořák v redakci iDNES

Mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák zírá na počítač, jaké otázky mu poslali čtenáři iDNES

Tomáš Dvořák v redakci iDNES sleduje na počítači, jaké otázky mu poslali čtenáři

Tomáš Dvořák přemýšlí nad odpovědí pro čtenáře iDNES

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Najdete na iDNES.cz