Lyžařka Pauláthová přežila pád i nemoc a dál se chystá na olympiádu

Sjezdařka Kateřina Pauláthová | foto: Zoom Agence

23 2014
Lyžařce Kateřině Pauláthové i celému jejímu týmu se ulevilo. "Výsledky jsou v pořádku," dozvěděl se otec a trenér nadějné slalomářky Radovan Pauláth ve středu od lékařů. Dvacetiletá havířovská lyžařka, která se chystá na svou první olympiádu, se dává zdravotně do pořádku.

"Nejprve jsem měla na Evropském poháru ve Švýcarsku ošklivý pád," popsala své trable. Rozbila se při rozježdění před závodem. "Ruka se mi zahákla za bránu a asi třikrát jsem se kolem ní otočila. Myslela jsem, že mám pravou nohu úplně zničenou, cítila jsme tlak v kotníku i koleně." Přesto závodila dál. Naštěstí nešlo o nic vážného.

"Tři dny jsem se ale nemohla hnout, měla jsem modřiny, natažená ramena, všechno," podotkla. A když se z pádu otřepala, dostala zánět nosohltanu. Pauláthovi tak přerušili sezonu a předčasně se vrátili domů. Vynechali dva závody. "Není to špatné dát si v sezoně čtyři dny oraz, takový neplánovaný odpočinek," usmála se Kateřina Pauláthová.

Leč ani tak doma nezahálela. Kromě lékařských vyšetření stačila zajít do školy a stihla i tři kondiční tréninky. "Nejsem oslabená, teplotu nemám, takže to šlo." Dnes už Pauláthovi znovu naplno rozjíždějí lyžařský kolotoč. Nejprve vyrazili do Prahy, kde si Kateřina převezme olympijské vybavení a pak rovnou pokračují na další závody, které je ještě čekají před odletem do Soči. "Budou to nejvýše čtyři starty," upozornil Radovan Pauláth.

Ve středu ještě nevěděl, jestli za další přípravou zamíří do rakouského Hinterreitu, nebo rovnou do italského Sestriére, kde se v pondělí jede závod Evropského poháru. Mladá lyžařka, jejíž nejoblíbenější disciplínou je obří slalom, pak má 1. a 2. února v plánu Světový pohár ve slovinském Mariboru.

"Jenže je tam všude zeleno, tak nevím, jestli se vůbec pojede," pokrčila rameny. V záloze má Evropský pohár v italské Monte Poře 6. a 7. února, případně nějaké závody FIS. A 11. února nabere směr Soči.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Sáblíková se chtěla podepsat všem, ale došly jí karty. Dojela pro nové

AUTOGRAMIÁDA. Rychlobruslařka Martina Sáblíková se neúnavně podepisovala svým...

Rychlobruslařka Martina Sáblíková přijela domů s cílem: "Počkám do posledního člověka, který si...

Lotyšským hokejistům hrozí kvůli dopingu diskvalifikace z turnaje v Soči

Lotyšští hokejisté brání svého gólmana Kristerse Gudlevskise. (19. února 2014)

Na olympijských hrách v Soči obsadili hokejisté Lotyšska historické osmé místo, nyní jim však kvůli...

Dvakrát zaplacený flám. Rakouští hokejisté dostali za oslavy pokutu

Rakouský útočník Thomas Vanek se snaží i na zemi bojovat před brankou Finska na

Rakouští hokejisté zaplatí za flám během únorového olympijského turnaje na hrách v Soči pokutu....

Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?
Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?

Můžu se zeptat proč? Bylo to Vaše rozhodnutí nebo zdravotní důvody? Případně vyhovuje Vám to? Vyrůstali jste i Vy jako jedinačkové? Jaké to je, nechybí Vám sourozenec?

Najdete na iDNES.cz