Dobré zprávy: zdravotní stav hokejistů pro Soči se lepší

Zbyněk Michálek (vlevo) se raduje, protože se vrátil na led. Má však vyhráno? | foto: AP

23 2014
Situace se začíná uklidňovat, vše se ubírá správným směrem. Marodka českých hokejistů, kteří budou bojovat na olympiádě v Soči, se vyprázdnila. A reprezentační kouč Alois Hadamczik doufá, že to tak vydrží.

Největší starosti má hlavně o obránce Zbyňka Michálka, jenž dlouho chyběl kvůli poraněné kyčli. Už však stačil odehrát čtyři zápasy, ve kterých se postupně navyšuje čas strávený na ledě (naposledy odehrál přes dvacet minut v Calgary).

Michálek nechtěl návrat na led uspěchat, v prosinci se mu to totiž nevyplatilo a musel znovu pauzírovat. Z tohoto hlediska tudíž musí být kouč Hadamczik stále obezřetný a doufat, že se zdraví vydrží.

To samé si samozřejmě přeje i 31letý bek, který by měl v Soči vytvořit nejsilnější obrannou dvojici s Markem Židlickým. "Jet na olympiádu, to je můj splněný sen. Udělám všechno pro to, aby to vyšlo," říkal rodák z Jindřichova Hradce.

Vážný zřejmě nebude ani stav útočníka Jakuba Voráčka, jenž na začátku tohoto týdne nedohrál utkání na ledě New York Islanders a místo toho si na střídačce ledoval levou ruku. Spekulovalo se o zlomenině prstu.

Tato informace může být klidně pravdivá, leč Voráček zatnul zuby a v noci na čtvrtek nastoupil v domácím duelu proti Carolině. Pozitivní je, že na ledě strávil přes 21 minut, což značí, že by situace nemusela být až tak zlá.

"Nebudu lhát, měl jsem trochu problém udržet v ruce hokejku," přiznal však Voráček zámořským reportérům. "Stává se, že člověk musí nastoupit i s nějakým zraněním. Není to tak hrozné, zatím pořád umím najít způsob, jak si s tím na ledě poradit."

Dobré je, že do startu olympiády zbývá ještě dost času. Pokud by však přece jenom někdo nemohl ze zdravotních důvodů v Soči startovat, může Hadamczik sáhnout ke změně nominace. V tom případě by se v útoku mohlo dostat třeba na Jiřího Hudlera, jenž v NHL nadále potvrzuje výbornou formu.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Lotyšským hokejistům hrozí kvůli dopingu diskvalifikace z turnaje v Soči

Lotyšští hokejisté brání svého gólmana Kristerse Gudlevskise. (19. února 2014)

Na olympijských hrách v Soči obsadili hokejisté Lotyšska historické osmé místo, nyní jim však kvůli...

Skikrosařka Komissarovová po pádu v Soči ochrnula od pasu dolů

Ruská skikrosařka Maria Komissarovovbá během tréninku v posilovně.

Skikrosařka Maria Komissarovová se svěřila se svým zdravotním stavem. A její zprávy nebyly dobré....

Zkusila jsem lyže olympijské vítězky, chlubí se Křížová

SPOKOJENÁ. Česká lyžařka Klára Křížová v cíli superobřího slalomu v areálu Rosa...

Poprvé v sezoně dokázala bodovat ve třech závodech Světového poháru. A vzestup výkonnosti potvrdila...

Najdete na iDNES.cz