Samaranch brání Mühlegga

1 2002
Barcelona - Vinu španělského běžce na lyžích Johanna Mühlegga, který měl pozitivní dopingový test po svém vítěztví v olympijském závodě na 50 kilometrů, zpochybnil bývalý dlouholetý předseda Mezinárodního olympijského výboru Juan Antonio Samaranch. Podle španělského funkcionáře je možné, že za pozitivní test německého rodáka mohou lidé z jeho okolí. "Možná mu někdo řekl: Tohle si vezmi. To jsou vitamíny. S nimi poběžíš rychleji a tak snadno se neunavíš," prohlásil jedenaosmdesátiletý Samaranch na tiskové konferenci.

Podle něho mají poradci na dopingu často větší vinu než sami sportovci. "Jejich okolí je na nich hodně závislé," řekl s narážkou na Mühleggovu portugalskou léčitelku.

I přes dopingový skandál, do něhož se v závěru olympijských her zapletly vedle Mühlegga i Rusky Larisa Lazutinová a Olga Danilovová, považuje Samaranch hry v Utahu za fantastické. "Pro mne to byla ta nejlepší zimní olympiáda v historii," pochválil pořadatele v Salt Lake City.

Práci svého následníka v čele MOV Jacquesa Rogga Samaranch označil stručně slovy "velmi dobrá". Blíže však nechtěl Belgičanovo počínání komentovat. "Myslím, že jsem nebyl špatným předsedou. Teď chci být výborným bývalým předsedou a to znamená, že se nebudu vměšovat," prohlásil.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Najdete na iDNES.cz