Pound: Mühlegg by měl vrátit všechny medaile

3 2002
Lausanne - Richard Pound, šéf Světové antidopingové agentury (WADA), podrobil ostré kritice výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru za přístup k dopingovým hříšníkům v Salt Lake City. Podle Kanaďana měl trojnásobný olympijský vítěz Johann Mühlegg, jenž měl pozitivní test na darbopoetin, vrátit všechny tři medaile. "Kdybych o tom býval rozhodoval já, řekl bych: Vezmeme mu všechny tři medaile," prohlásil Pound v rozhovoru pro list Welt am Sonntag.

Bývalý člen exekutivy MOV se domnívá, že by to byl mnohem etičtější a morálnější postoj, i kdyby potom španělský reprezentant získal své medaile u Mezinárodního sportovního soudu zpět.

Pound požaduje, aby sportovci, kteří budou přistiženi při dopingu, byli vyškrtnuti ze všech výsledků na daných závodech. To však zatím není z právního hlediska možné.

Německý rodák Mühlegg měl pozitivní test při mimosoutěžním odběru dva dny před závodem na 50 kilometrů. Po potvrzení krevního dopingu musel vrátit zlatou medaili, další dvě, které získal v předchozích závodech, mu však zůstaly.

Stejně dopadl i případ Rusek Larisy Lazutinové a Olgy Danilovové, které byly vyškrtnuty z výsledků jen v posledním závodě.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz