Pljuščenko si chystá novou kombinaci

11 2002
Salt Lake City - Velké šachy před soutěží krasobruslařů nabírají obrátky, favorité hlásí své plány. Největší favorit olympijské soutěže Jevgenij Pljuščenko se chystá v krátkém programu v úterý předvést novou kombinaci čtverného s trojným toe loopem. Rus se rozhodl dát přednost dvěma skokům před čtverným lutzem, který v soutěži ještě nikdo neskočil. Lutz je sice náročnější, ale pokud se Pljuščenkovi kombinace povede, dostane i za ni vysoké známky.

O lutz se naopak chce pokusit Kanaďan Elvis Stojko, což dokázal na nedělním tréninku. Jediný pokus, k němuž se odhodlal, sice skončil nezdarem, ale Stojko si věří. Při nedělní premiéře na olympijském ledě nedokázal včas rozbalit zkřížené nohy a nezvládl dopad. 

Pljuščenko se po tréninku vytratil a nechal za sebe s novináři mluvit svého trenéra Alexeje Mišina. Podle něj teď není vhodná doba na experimenty s čtverným lutzem. "K tomu, abyste dosáhli dobrého výsledku, není nezbytně nutné skákat čtverného
lutze," tvrdí Mišin.

Rus nicméně v neděli předvedl podstatnou část svého krátkého programu, který doprovází hudba z opery Carmen od Georgese Bizeta. Jediný problém jsou podle Mišina třísla, která si jeho svěřenec natáhl při finále Grand Prix. Bolest se prý občas ozve. "To zranění působí Jevgeniji problémy v normálním životě. Já už bych s tím potíže neměl," usmíval se Mišin, kterému táhne na sedmdesát let.

Největšími rivaly ruského krasobruslaře budou vedle Stojka jeho krajan Alexej Jagudin a domácí reprezentant Todd Eldredge. Jagudin odcestoval na olympiádu ověnčen titulem mistra Evropy, který získal v dramatickém souboji s krajanem Alexanderem Abtem.  Na olympiádě v Naganu vybojoval v soutěži krasobruslařů zlato Rus Ilja Kulik, ale v Salt Lake City chybí.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Mühlegg: Když řeknu vše, vyvolám chaos


Sevilla Tři sportovci přistižení při dopingu během Zimních olympijských her v Salt Lake City se snaží...

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Advantage Consulting, s.r.o.
REFERENT ZÁKAZNICKÉHO SERVISU S FJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 27 000 - 31 000 Kč

Najdete na iDNES.cz